Aanwijzing ijkbasis Loenermark als rijksmonument Vuurtorens op de kaart Graag beveel ik dit gevarieerde boek (ook resultaat van vele 'vuurtorenvakanties') van harte aan. Het is ook professioneel voorzien van bronvermeldingen en begrippenlijst. Een voorbeeld: 'Hydrografische kaart - een kaart met vermeldingen, die relevant zijn voor de navigatie. Tot ca. 2000 aanwezig in de lade kast aan boord van ieder schip. Tegenwoordig digitaal aanwezig op de brug.' Adri den Boer De minister van Onderwijs, Cultuur en Weten schap heeft eind maart besloten de IJkbasis op de Loenermark/Zilvense Heide in Apeldoorn aan te wijzen als Rijksmonument in het kader van de Erfgoedwet. Op 19 mei 2017 vond namens haar de aanwijzing op locatie plaats. (Dit was zelfs het eerste rijksmonument in het kader van de nieuwe Erfgoedwet!) Op 20 sep tember 2007 zegde een Apeldoornse wethou der op dezelfde plek aanwijzing tot gemeente lijk monument toe.1 Nu waren er tenten en paraplu's bij. Tijdschrift RCE In het voor 19 mei al verschenen Tijdschrift van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, nummer 2017-2,2 waren er twee pagina's aan gewijd. Het waren bijgaande titelpagina en een tekstpagina van Eline Jörg, adviseur architec tuurhistorie, en Willem Derickx, landmeet kundige en specialist geografische informatie, beiden bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Hun eerste zin luidde: 'Nederland is het nauwkeurigst opgemeten land ter wereld.' Hun slotzinnen waren: 'De gemeente Apel- 97 1 Adri den Boer, IJkbasis Loenermark na 50 jaar monument, in: DHC 2007-4, p. 147-150 en Geo-Info 2007-11, p. 424/425 2 Ook op: www.cultureelerfgoed.nl 2017-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 47