Schermerhorn-meubilair in Science Centre 1991-nu: modern leiderschap Besemer kende de weg in Den Haag; hij was directeur van de Centrale Directie Juridische Zaken op VROM geweest. Hij opereerde stra tegisch handig en kreeg het Kadaster financieel gezond. Hij wist ook het vertrouwen van het Ministerie, het notariaat e.d. en de medewer kers, te verkrijgen c.q. te houden. Er kwam veel tot stand in de tijd dat Besemer hoofddi recteur en voorzitter van de Raad van Bestuur was: een directe aansluiting van de kadastrale informatie voor de klanten, de automatisering van de hypothecaire registratie, koppeling met het GBA, de overname van de Topografische Dienst, enz. Veel werk deed hij ook voor de verzelfstandiging van het Kadaster. Op 1 mei 1994 werd het Kadaster een zelfstandig be stuursorgaan, waarvan hij bestuursvoorzitter werd, naast de bestuurders mr. H.G.J.M. Beckers en ir. J. Lahuis. Lahuis vertrok per 1 september 1998 en werd op 1 oktober 1998 opgevolgd door dr. C.J. Kroese. Op 1 mei 2004 trad een nieuwe Raad van Bestuur aan: drs. Th.A.J. Burmanje (voorzitter), G.J.M. Barnasconi en ir. A.P.G. Groothedde. De laatste vertrok per 1 oktober 2012 en Barnasconi per 1 sep tember 2014. Per 1 drs. Th.A.J. Burmanje december 2014 trad mr. F.L.V.P.L. Tierolff toe tot de Raad van Bestuur; hij vervulde al jaren diverse functies binnen het Kadaster. Nieuwe werkmethoden, nieuwe taken, nieuwe technieken, een nieuwe organisatievorm, nieuwe gebieden (drie Antil liaanse eilanden), enz. hielpen het Kadaster vooruit: Tempora mutantur, nos et mutamur in illis1. (Bronnen: Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaarverslagen Kadaster 1958-heden, en vooral: mijn geheugen) door prof.dr.ir. Theo Bogaerts Willem Schermerhorn werd in 1926 benoemd tot hoogleraar in het Landmeten, het Water passen en de Geodesie. Hij was onze eerste minister-president na de Tweede Wereldoorlog. Daarna bleef hij actief in de politiek als lid van de Tweede Kamer en later van de Eerste Kamer. In 1949 werd door de Economic and Social Council van de VN gevraagd of hij kans zag om een International Training Centre for Aerial Survey in Nederland op te zetten. Vrij vertaald betekent dit dat hij de VN voor zijn plan had gewonnen om in ons land een interna tionaal opleidingsinstituut voor luchtkartering te stichten als een Nederlandse bijdrage in de technische hulp aan laagontwikkelde landen. Het gebouw van het ITC kwam in 1956 gereed, maar met het onderwijs werd al in 1951 be gonnen. De staf van het ITC betrok in 1952 de kamers op de eerste verdieping van het ge bouw voor Geodesie, die kort daarvoor boven de grote practicumzaal waren gebouwd. 114 1 De tijden veranderen en wij veranderen mee. 2017-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 12