Historisch nieuws Prof. Schermerhornstraat Bekijk de animatie van de Hollandse Cirkel... (www.wst-hetgrootslag.nl/het-grootslag/ nieuwbouw/56-zorgappartementen- bangertoosterpolder/) en lees een reactie op de verhuizing van 'Archief Delft' naar Den Hoorn (www.paulabels.nl/2017/05/een-traan-bij-het- einde-van-een-dierbaar-archief/) 'Grote brand' met rook bij Rijkswaterstaat CIV Delft - Een automatische brandmelding in een kantoor van Rijkswaterstaat werd donderdag ochtend snel opgeschaald naar 'grote brand'. De zogenaamde 'OMS-melding' in het kantoor aan de Derde Werelddreef werd binnen korte tijd opgeschaald naar 'middelbrand' en ver volgens naar 'grote brand'. De brand werd be streden door eenheden uit Delft, Den Hoorn en Schipluiden, ondersteund door eenheden uit onder andere De Lier en Wateringen. Het grote kantoor van Rijkswaterstaat stond vol met rook. De medewerkers van Rijkswaterstaat kunnen daardoor vooralsnog niet naar hun werkplek. Volgens een woordvoerder van de brandweer is de brand ontstaan in een elektri citeitsruimte. De oorzaak van de brand is voor alsnog niet bekend. De Derde Werelddreef is 120 vanwege de vele hulpdiensten gedeeltelijk af gesloten voor het verkeer. Er zijn geen gewon den gevallen. Omstreeks zeven uur was de brand geblust en is een klein aantal brandweer eenheden achtergebleven voor het ventileren van het pand c.q. het afronden van de inzet. (www.regio15.nl met foto's en video, 18 mei 2017) Van studievriend tot doodsvijand In het jaarboek 2016 van Delfia Batavorum, nr 26, staat een interessant artikel over de Kanaalweg, getiteld: Van studievriend tot doodsvijand. Hoe het leven van Willem Scher- merhorn en Anton Mussert elkaar kruisten. Anton Mussert heeft tijdelijk (tijdens zijn studie voor civiel ingenieur) aan Kanaalweg 15 gewoond en Schermerhorn (dezelfde studie) op Oostsingel 12. Volgens het artikel, geschreven door Frans Kok en Dami van Doorninck, wa ren het studievrienden en zijn ze op de zelfde dag afgestudeerd. (De auteurs schreven in 2015 al het boekje 'Kanaalweg 100 jaar'.) Na WOII tekende Schermerhorn het doodvonnis van Mussert. Later woonde Schermerhorn als hoogleraar-beheerder op Kanaalweg 4 en nog later in het penthouse bovenop het toenmalige ITC-gebouw. Nu is op de ruimte van DHC (3e verdieping Geodesiegebouw) nog het practicumboekje met daarin vermeld wanneer Mussert een praktijkoefening had gedaan. Loodrecht op de Kanaalweg prijkt daar intus sen ook het straatnaambordje Prof. Schermer- hornstraat. (Joop Gravesteijn) Straatnaambordje bij Geodesiegebouw in Delft (foto Joop Gravesteijn) 2017-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 18