de kozijnen. Waarschijnlijk staan ze zodanig opgesteld, dat de horizon volledige afgepeild kan worden. Het nut van alleen een peiling hebben is om dit in radiocommunicatie te ge bruiken. Een vaartuig kan zich identificeren met behulp van een peiling, of andersom kan een vuurtorenwachter een schip oproepen als de peiling ernaar bekend is. (Nicolas de Hilster) Van de TJJD 175-lustrumexpositie Hierbij de foto als bijlage van een van tien his torische objecten die tentoongesteld was op de Uit Geo-Info 2017-4 In de trein kreeg ik spijt dat ook ik de zeepkist 'voorbij liet gaan'. Het blijft jammer dat het beeld 'De Landmeter' van Piet Esser uit 1971 naar de gesloten achtste verdieping van Maatschappelijke Ontwikkeling werd ver huisd en niet net zoals eerder aan de Ravellaan beneden in de openbare hal werd gezet. GIN- volk kreeg het nu niet eens te zien. Goed dat Leen Murre in Geo-Info 2016-4 op pagina 14 al een foto van het beeld op die plek plaatste, maar die hal beneden is groot zat!' (Adri den Boer, verslag van GIN Themagroep West op Stadskantoor Utrecht) ART op TUD-lustrumexpositie met v.l.n.r. Sjaak Hauser (instrumentmaker, grotendeels heeft hij deART samengesteld), Elfriede Fendel (vroeger secretaresse van Theo Bogaerts), Theo Bogaerts en Herman Quee (ere-voorzitter Stichting De Hollandse Cirkel). Eén van de twee vaste richttoestellen in de vuurtoren J.C.J. van Speijk in Egmond aan Zee (foto Gonnie van Hamersveld) 124 2017-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 22