Historisch nieuws GeoBuzz versneldezonder DHC Naar verwachting zal in 2018 wederom een GeoBuzz-congres gehouden worden. DHC zal alleen aan dit congres meedoen als de totale kosten (kosten stand, catering en reiskosten bemensing) tenminste binnen het geplande budget vallen. In 2017 ('Geo versnelt') heeft DHC niet meegedaan, omdat de kosten ver uit stegen boven het geplande budget. (Sieb Dijkstra) NB Sinds het GIN-congres in de RAI in 2007 was zo'n stand een traditie. Overigens zocht het Geofort nu met succes inwoning in de stand van Facto Geo, red. DHC) INTERGEO mét Förderkreis Vermessungstechnisches Museum 'Der Erste Vorsitzende Ingo von Stillfried be- richtet, selbst sehr angetan von spannenden Tagen in der INTERGEO in Berlin 2017: „Unter der erfahrenen Standleitung von Jürgen Lagoda und Dmitri Diener konnten wir viele Mitglieder und neue Interessenten begrüBen und über die Arbeit und die Ziele des Förder- kreises informieren. Einige Studierende haben sich sogar intensiver nach der Vermessungs- geschichte gefragt und ein wenig beklagt, daB dieses Thema im Studium vernachlassigt wird. Unser Stand direkt am groBen Verbande- stand war stets gut besucht, über Langeweile konnten sich die drei „Diensthabenden" nicht beklagen. „Drei Messetage sind zwar anstren- gend, aber der Einsatz hat sich gelohnt", zieht Jürgen Lagoda als Resümee. „Vielleicht inte- ressiert sich der eine oder die andere für einen Tag Standdienst auf der nachsten INTERGEO 2018 dann könnte man Lust und ,Last' ge- meinsam teilen" (www.vermessungsgeschichte.de, bericht 634, 2 oktober 2017) 3D-print monument Laagste Punt van Nederland 'Wij zijn aangenaam verrast met het onder staande persbericht van onze klant Van Vliet Automobielbedrijven B.V. Op 27 september [2016] bracht het College van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Zuidplas (voor heen de gemeenten Nieuwerkerk a/d IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle) een werkbezoek aan Van Vliet Trucks Holland B.V. in Nieuwerkerk a/d IJssel. Tijdens dit bezoek kreeg het autobedrijf de gelegenheid om zich te presenteren als wereldwijd leverancier van vrachtwagens en werd het College de gelegen heid geboden een kijkje achter de schermen te nemen. Bij het afscheid kregen de bezoekers als aandenken een speciaal voor deze gelegen heid gefabriceerde 3D print mee van het monu ment "Het Laagste Punt van Nederland". Het laagste punt van Nederland ligt namelijk op het terrein van Van Vliet Trucks, waar het is ont staan bij de drooglegging van de Zuidplaspol- der in 1841. In de loop der jaren is de bodem van de Zuidplaspolder door inklinking ge daald. In september 1986 zijn door de Meet kundige Dienst van Rijkswaterstaat de plaats en hoogte van het laagste punt van Nederland gemeten. Het ligt op 51° 59' 13'' noorder breedte en 4° 38' 9'' oosterlengte en heeft een hoogte van 6,74 meter beneden het Normaal Amsterdams Peil (NAP). Dit NAP komt nage noeg overeen met de gemiddelde waterhoogte van de Noordzee. Op 29 juni 1995 verklaarde de minister van Verkeer en Waterstaat, me- 171 3D-model en echt monument voor Laagste Punt van Nederland langs A20 in Nieuwerkerk aan den IJssel (www.cad2reality.nl) 2017-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 25