GIN-biertje? 'Tijdens de vakantie werd dit biertje gespot: GIN Weizen. Wat op zich een flauw grapje zou zijn, ware het niet dat op het etiket een stukje van de kadastrale kaart van een deel van de binnenstad van Amsterdam staat afgebeeld. Dat is wat te veel toeval! Verder staat trots vermeld: Gebrouwen door vrouwen. Heeft misschien toch het vrouwelijk deel van de Geo-Info-redactie hier iets mee te maken? Overigens was het gerstenat overheerlijk, een echte aanrader.' (Harry Bronkhorst, in: Geo-Info 2017-4, p. 45) Roel Nicolai e.a. bij wiskundeleraren De Werkgroep Geschiedenis van de Neder landse Vereniging van Wiskundeleraren orga niseerde op 7 oktober het drieëntwintigste symposium getiteld 'Het meten van de wereld', over de geschiedenis van de wiskunde bij het meten van aarde en heelal. Het programma bestond uit vier lezingen en een 'bijzonder op treden van een historische landmeter'. Het geheel vond plaats in het Academiegebouw in Utrecht. De lezingen waren: - Romantic Geeks. De context van het Franeker Planetarium van Eise Eisinga (Arjen Dijkstra) - Portolaankaarten, een historisch, carto grafisch en geodetisch raadsel (Roel Nicolai) - Vind je weg naar Mekka. Maar hoe? (Lidy Wesker-Elzinga) - Een cultuurgeschiedenis van de goniometrie (Viktor Blasjö) (www.nvvw.nl) Willem Schermerhorn: een ingenieur in de politiek" Daarover sprak door dr. H.J. Langeveld zater dag 11 november 2017 in het Science Centre in Delft voor de vereniging Histechnica en de KIVI afdeling Geschiedenis der Techniek. (Joop Gravesteijn) Landmeters nieuwe stijl: een gesprek met Sandra Mol Waarom heb je gekozen voor de opleiding landmeter? Ik had al eerder de switch gemaakt naar land- meten/maatvoeren in de bouwwereld. Het Ka daster is in die wereld een begrip en staat daar positief bekend. 'Daar moet je eindigen dan zit je goed'. (SAGEO Nieuwsbrief 42, augustus 2017) Spoorwegkaarten overleefden koninkrijk Sachsen Tobias Ehme, Ergebnisse historischer Gleis- vermessungen im Königreich Sachsen is een artikel in VDVmagazin 2017-4: 'In den Archi- ven der DB Netz AG Regionalbereich Südost lagerten viele Jahrzehnte hinweg historische Karten. Sie bildeten den Gleisbestand sowie das Liegenschaftskataster ab und dienten so der Eigentumssicherung von 1840 bis 1990.' (www.vdv-online.de) Catawiki-fenomenen De wetenschappelijke en technologische instrumentenveiling van Catawiki van begin augustus had: Tecnitalia Turin - Surveyor's square with compass with original box in eva porated beech - Turin, Italy-1950. Excellent condition - Tecnitalia Surveyor's square with compass, with original box in beech, excellent condition: no dents. Truly a great tool in 173 'Bier geboren te Amsterdam' (foto Harry.Bronkhorst@kadaster.nl) 2017-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 27