excellent condition. The box is original and has numerous holes of woodworms, but it was treated and now there are no woodworms. Size: 9 cm diameter instrument; instrument height 19 cm. Box dimensions 21 cm x 11,5 x 10 cm. De opbrengst was €78. Er was ook nog te bieden op een 'Mooie mes sing landmeter niveau in originele houten kist'. De toelichting: 'In redelijke staat zijnde hoekmeetinstrument uit de tweede helft 20 eeuw. Mooie grote en zware messing level, is echte blikvanger, met originele houten kist, moet nagekeken worden, krijg hem niet scherp ge steld, lenzen en de spiegel zien er goed uit. Foto's spreken voor zich. Gewicht zonder kist 2,8 kilo - gewicht met kist 4,8 kilo - lengte 40 cm-breedte 10 cm-19 cm-maten kist 43 x 18 cm en 19 cm hoog. Het item is gegraveerd name lijk THOS-EVEN-ESO LONDON'. Het bracht €190 op. In oktober werd aangeboden een 'Kadaster tekening m.b.t. waterpassing van het Lucht vaartterrein Soesterberg, de voormalige vlieg basis Soesterberg. Op de tekening zijn buiten de hoogteniveau's ook de oude hangars en ge bouwen ingetekend uit de periode voor de 2e WO. Een historisch stuk documentatie van de bakermat van de Nederlandse militaire lucht vaart. Waarschijnlijk het enige exemplaar wat nog bestaat. Links boven heeft de tekenaar waarschijnlijk een kop koffie (of thee) laten vallen, maar doet niets af aan de historische informatie op de kaart.' De lichtdruk met in de titel niet-kadastrale genietitels als Kapitein een Eerst Aanwezend Ingenieur bracht €25 op. (www.veiling.catawiki.nl, ook voor meer foto's) Winkels Hollandse Cirkel bekend 'Aannemingsbedrijf J.Th. Kuin realiseert aan de twee zijkanten van het plein 'De Cirkel'; winkels met daar bovenop 24 koopapparte menten. Naast de DEEN Supermarkt komen aan 'De Cirkel' onder meer: een chinees res taurant, een visboer, een warme bakker, een kapper, een readshop, een snackbar en een grote drogisterij. Eind eerste kwartaal 2018 zullen deze voorzieningen zijn opgeleverd.' (Nieuwsbrief Bangert en Oosterpolder Hoorn, oktober 2017) 'De top is niet het probleem bij het meten van Everest' 'Al vanaf de eerste meting is er gedoe over de hoogte van de Mount Everest. Britse landme ters kwamen in 1856 uit op precies 29.000 voet (8839,2 m), maar telden er 2 voet bij op, omdat het ronde getal te veel op een schatting leek. Nu organiseert Nepal een nieuwe expeditie om de hoogste berg ter wereld opnieuw te meten. Er wordt 2 jaar en 1,3 miljoen euro uitgetrok ken om te kijken of Everest nog altijd 8848 meter hoog is. "Maar het probleem bij Mount Everest is niet het meten van de top - hoewel dat ook nog wel even een dingetje is", zegt geodetisch ingenieur Jochem Lesparre van het Kadaster. "Het groot ste probleem is waar de 0 ligt. De zee kabbelt immers niet direct aan de voet van de Everest." De Britten zaten er destijds maar 8 meter naast. Toen duidelijk was dat de berg de 174 Instrumentenkistje vol houtwormgaatjes, dicht... ...en geopend met zichtbare equerre met kompas www.veiling.catawiki.nl 2017-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 28