Van de redactie Inhoud Een stand op GeoBuzz verdiepte dit jaar niet onze doelgroepkennis. Maar schilderde Jan Siebelink die groep in 1980 niet deels al goed in zijn werk 'De herfst zal schitterend zijn': 'Ambtenaren van het kadaster, in ribfluwelen combinatiekostuums, wantrouwend op elke el, maten afstanden, liepen om de villa's en de hal heen, snoven, de neus hoog in de wind, keken langs de muren omhoog naar de hemel die onveranderlijk blauw bleef, zij het met het lichte waas van de herfst overtrokken. Hun gebaren waren precies, hun blik nooit ver baasd, hun notities maakten ze zonder ge rucht.' Graag biedt de redactie dit laatste nummer van 2017 aan. Er is weer diversiteit in echt histori sche onderwerpen. Gesignaleerd werd in num mer 2 in Wijk bij Duurstede een historiserende Jacobsstaf. ('Bij een restauratie in 1964 kreeg het gebouw zijn karakteristieke classicistische voorgevel. Sinds 2013 is het een gemeentelijk monument.') In nummer 3 was een NAP-speel tuin 'fake' en mocht je die niet eens beklim men. Er waren leuke bijdragen over astrolabia in Portugal en Almere in de nummers 1 en 2. Een reagerende IGIE-man begon'te geloven, dat dit soort instrumentjes vaak gebruikt zijn.' Kan dat vitrinespul dan dééls ook niet histori serend zijn? (De vele wrakvondsten zijn echt gebruikt!) In Bulletin 132 (maart 2017) van de Scientific Instrument Society stond een ge degen artikel 'More than Mensing? Revisiting the Question of Fake Scientific Instruments'. We verwijzen IGIE daar graag naar: zoek maar op internet. De kopijdatum voor nummer 2018-1 is 31 januari. Webstektip: www.vermesser-literatur-und-filme.de M Verslag Donateursdag 2017 150 Vening Meinesz's onderzeese slingerproef van juni 1923 en de vermeende rol van Hr.Ms. 0 6 152 De aanleiding tot de driehoeksmeting van Krayenhoff en de werkzaamheden tot 1801 157 Historisch nieuws 171 Varia: Rijksmuseumobjecten (2) 185 Varia: 'broodje aap', of toch? 186 Reacties 188 Voor u gelezen 191 Jan M. Broeders Column: landmetersfolklore beperkt 196 Q> 149 T!' Illllll.'lflllllll l—=~ Adri den Boer Prof.dr.ir. Leen Aardoom Jan Stehouwer Adri den Boer 2017-4 De Hollandse Cirkel Van nl.pinterest.com

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 3