Reacties iMiistitt mm i 2017-2 ('De wereld van de VOC') Over de ziel in het dieplood is dit ook een leuk citaat: 'Aan de onderzijde van het lood zat een holle ruimte (de 'ziel') waarin men wat vet deed. Wanneer het lood weer aan dek terugkwam zat er bodemrest aan vast geplakt, waarmee de 'oude rotten' zich ook konden oriënteren ('t ruukt 'ier naer stront).' Uit: Ad van der Weel, 'Tonnagie' op de Zeeuwse stromen, Rijkswaterstaat Directie Zeeland, 2003, p. 148. (Ook op www.publicaties.minienm.nl/documenten/ tonnagie-op-de-zeeuwse-stromen) (Kees van Hamersveld) 2017-3 (Historisch nieuws: Interessengemeinschaft Geometerpfad) München moet Münster zijn. Ik zie op blz 125 een foto waar een aantal landmeters poseren bij de "Preussische Halbe Ruhe", naar is aangegeven te München. In 2012 zijn mijn vrouw en ik met een personeels vereniging naar Berlijn geweest en hebben een tussenstop gehad in MÜNSTER. In de kelders van 'Das alte Rathaus' hebben we geluncht. Natuurlijk ook de 'Halbe Ruhe gesehen und fotografiert'. (Ad Pieters) 1 2017-3 (Schermerhorn-meubilair in Science- Centre) Er bestaan twee ronde tafeltjes zoals ge noemd in het artikel. Het tweede exemplaar stond in mijn jeugd op de werkkamer van mijn vader thuis, evenals een van stevig hout gemaakte boekenkast. Beide staan nu bij mijn zoon thuis. We hadden ook een halfronde bureaustoel, die niet gemakkelijk zat. Die heb ik ooit weggegeven, ik weet niet meer aan wie. Ik heb altijd be grepen dat tafel tje en boekenkast in de werkplaats van Geodesie ge- maakt zijn. Ik neem aan eind jaren dertig (wij kwamen in 1935 van Wageningen naar Delft). Zoiets kon toen nog. (Menno Tienstra) Opname uit Münster (Foto Ad Pieters) Tweede (of eerste?) tafeltje... ...en boekenkast uit de werkplaats Geodesie (foto's Eelco Tienstra) 2017-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 42