Verslag Donateursdag 2017 Adri den Boer Op 23 november 2017 hield de stichting de 19de Donateursdag bij Shell Global Solutions in Rijswijk (met Engels als voertaal en Houston-kloktijden). De Plato Pit - het leek wel een collegezaal - zat halfvol met de vijftig aanwezigen. Vice President Development, Exploitation and New Business Development Dorine Terwocht onthulde dat haar in 1902 geboren opa een van de eerste Delftse geode tisch ingenieurs was. De discipline Geomatics valt ook onder haar - ze liet zelfs het woord coördinaten vallen - en ze voelde zich vereerd met het bezoek van de DHC-senioren (m). Stichtingszaken Voorzitter Roel Nicolai kon als mijlpaal memo reren dat deel 3 in de serie Geodetisch-Histori- sche Monografieën nog kort na het overlijden van prof.dr.ir. Theo Bogaerts onder eindredac tie van Elfriede Fendel is verschenen. (Over de aanbieding van het eerste exemplaar aan de familie zal in nummer 2018-1 worden bericht.) De stichtingsbibliotheek zal gaan verhuizen vanuit de toren van Kanaalweg 4 naar de Schermerhornkamer in het nabijgelegen Science Museum in Delft. De voorzitter kon stabilisatie melden bij het aantal donateurs van 160 en bedrijfsdonateurs van 20. Het aantal van vijf begunstigers nam in 2017 feitelijk af met Rijkswaterstaat CIV: in hun interpretatie van Europese regels liet men de betaling van de jaarlijkse 8000 al na. (Dit blad blijft aandacht aan hen besteden, zie p. 181 en 182, AdB). Dat bedrag is bijna een kwart van de begroting en het AB zou daar op 28 november diverse maatregelen voor nemen. (Verslag daarvan volgt ook in nummer 2018-1.) Negatief was ook dat de stichting GeoBuzz 2017 'helaas moest laten lopen' vanwege de plots gevraagde hoge beursbezoekkosten. Verrassend gehuldigd werden er vervolgens drie mannen van het eerste uur. Ondergete kende hoofdredacteur en later de in 2012 al onderscheiden Wim van Beusekom - nog actief met en in Kanaalweg 4 - werden in het zonnetje gezet als ere-donateur. (Chris Nelis vulde de voorzitter goed aan met de waarde ring voor Mieke den Boer-Snoei als ook con stante beeldbewerker!) Gelijke waardering was er ook voor het scheidende bestuurslid - sinds 2004 secretaris - Hans van der Linde. Voor zien was in de al genoemde AB-vergadering de benoeming van Jos Anneveld als zijn opvolger. Chris Nelis sprak vervolgens over 'Tijdschrif ten op internet in de nieuwe viewer', maar waagde zich nog niet aan een testdemonstratie. Inhoudelijk nieuw is daarbij de uitbreiding met het Kartograflsch Tijdschrift dankzij het Ormelingfonds van GIN. Exclusief Geo-Info 'waar nog gebakkelei over is' zitten er al 50.000 pagina's in de databank. Rond nieuw jaar moet alles operationeel zijn (maar op de GIN-ALV van een dag eerder werd er nog om te scannen exemplaren van Geo-Info ge vraagd). Ere-donateurs Adri den Boer, Hans van de Linde en Wim van Beusekom 2017-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 4