the Stichting Hollanse Cirkel, a foundation promoting the interest for the history of Geo desy, are willing to give us a free guided tour through the historic Meettoren ("measurement tower"). The Meettoren is located at the former site of the faculty of Geodesy, at Kanaalweg 4 in Delft, where the volunteers will explain us about historic instruments and tools that were used by surveyors. We gather at 15:50 o'clock at the main entrance of the Faculty of Archi tecture and then at 15:55 we depart to the Ka naalweg 4. Date: Tuesday 14th of November, 15:50.' (www.geostudelft.nl, 2017) PS. Volgens Joop Gravesteijn waren er acht deelnemers. (Engeland). Theodoliet, Brits meetinstrument uit de landmeetkunde, is ruim 100 jaar oud. Voor die periode werd de theodoliet gezien als hoogstaand Brits vernuft. Dit exemplaar is als kijker gebruikt in WO1 om hoeken te meten voor de artillerie. Zowel horizontalen als verti cale hoeken. Met behulp van een theodoliet en complexe trigonometrische berekeningen wer den de coördinaten bepaald waar de vijande lijke batterijen opgesteld stonden. Er zijn div. markeringen van het leger aangebracht op deze theodoliet.' (www.online-musea.nl en www.antiekgereed- schap-mart.nl) 'Meettoren guided tour by Hollandse Cirkel' 'If you are wondering how Geomatics and Geodesy was practiced before the digital era, you surely should join this event! Volunteers of Arjan den Boer over Utrechts pand Topografische Dienst Uitgebreid is het artikel van Arjan den Boer over een door Adri den Boer in Geo-Info 2017 5 in 'Vijf jaar kaartenmaken in beeld' ge noemd Utrechts pand. Het verscheen 23 no vember 2017. De link tussen bijdragen van vader en zoon: 'Tijdens de bezetting kwam de aanleg van de Oudenoord goeddeels stil te lig gen. De katholieke vakbond werd op bisschop pelijk bevel tijdelijk opgeheven vanwege Duit se bemoeienis. De bezetters brachten de landelijke Topografische Dienst onder in het Huis van de Arbeid; Concordia verhuisde naar De Gesloten Steen aan de Oudegracht.' (www.duic.nl/cultuur/concordia-gebouw- meer-dan-pakhuis-voor-archiefkasten/) De Volkskrant, Trouw en Parool gedigitaliseerd en online toegankelijk 11 december 2017 - De naoorlogse uitgaven van de Volkskrant, Trouw en Het Parool zijn gedigitaliseerd en vanaf dinsdag 12 december tonnen. De topografische dienst bleef waar hU was, de missive van den mi nister oolc en het Verbond tobde voort. Want tobben Js het: Lumnx maakt overuren, terwijl de Haagse heren 'fl morgens om Ben uur met de trein uit Den Haag aan komen se tien en *s middags om vier uur vertrek ken afgezien van de schafttijd, pardon het lunchuur Lu mak stu mpert met de rutmte. De topografische dienst heeft hier en daar zalen met een man of zo. De Volkskrant 28 mei 1946 (www.delpher.nl) 22 Theodoliet viel in de prijzen (www.online-musea.nl) Convocatie 'Meettoren guided tour by Hollandse Cirkel', 14-11-2017 (www.geostudelft.nl) 2018-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 24