zu machen, zur Verfügung zu stellen oder zu spenden. Ansprechpartner ist dabei die Geschaftsstelle unseres Förderkreises. www.vermessungsgeschichte.debericht 640, 09.01.2018) Ook oude E-baak 'brocante' voor woninginrichting 'Mire de géomètre €129.00, brocante, objets déco brocante, déco vintage industrielle, Europe shipping' (www.espritdefamille.co) Geometerpfad in Borken (D) met al twee infotafels en zitgroep (www.geometerpfad.de) „Sichtbares" aufzubauen. In Eigeninitiative und auf Kosten von Geometerpfad wurden zwei Infotafel und die Sitzgruppe errichtet.' (www.geometerpfad.de) NB. De locatie in Borken (D) is zo dicht bij Aalten en Winterswijk dat de redactie een donateursbijdrage in foto's en tekst verwacht. Ook suggereert zij de plek vast voor een Dona teursdag, over een paar jaar kan dat met een bezoek aan het Mercator-Haus in Duisburg! ©espRitdefamiLLe E-baak met mooi vormgegeven cijfers www.espritdefamille.com Nieuws van ,Geometerpfad mit Ausstellraum, Vermessungsturm und Geodasielehrpfad für das Westmünsterland' ,Samstag, 02. Dezember 2017, 11 Uhr, Sitz- gruppe „Ruthenbank" aufgestellt! Zwar ist es ungewöhnlich, im Monat Dezember eine Sitz- gelegenheit in der freien Natur zu errichten, aber nach nun anderthalb Jahren des Bestehens der Interessengemeinschaft Geometerpfad meinten die Vorstandsmitglieder, jetzt etwas Boekaankondiging 'Polders in kaart' Willem van Ham en Karel Leenders, Wbooks Zwolle 2018, ISBN 9789462582576, 128 p., 24,95 'In 1565 en 1590 wer den twee grote kaarten van de Noord-Brabantse Noordwesthoek ge maakt. De ene kaart is bekend geworden als de Gastelse kaart, de andere als de Maurits- kaart. Ze waren be stemd voor hoogstaande ogen: die van een mar kies, een abt en de stadhouder van enkele op standige provincies. Het waren de eerste bruik bare en betrouwbare kaarten van dit gebied, waar de ontwikkeling van het polderlandschap in volle gang was. Nu kan iedereen ze bewonderen en bestuderen dankzij de grote reproducties in dit boek. Ver wonder u over het vele water dat er toen nog was, over de voortgang van de inpolderingen in de tussenliggende 25 jaar, over de talloze details als bruggetjes, molens, veerbootjes, dorpen en vestingsteden. Onder leiding van 27 2018-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 29