Caert-Thresoor 2017-4 Oude Hollandse Kerken Winter 2017 Willem van Ham en Karel Leenders vindt u in Polders in kaart. Noord-West Brabant 1565 1590 de weg in deze oude wereld.' www.wbooks.com) Afscheid van secretaris Hans van der Linde Tot slot een afscheidsfoto van (sinds 2004) secretaris Hans van der Linde uit de DHC- Uitgave 2017-4 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Zeekaarten als historische bron, door Diederick Wildeman; Pieter Bos is dood, leve Jan Niermeyer!, door Lowie Brink; Het plan Van Niftrik van Amsterdam: een negentiende-eeuwse kartografische curiositeit, door Jeroen Lagerweij; Een andere visie op vroege Nederlandse globes, door Sylvia Sumira. Algemene informatie: www.caert.thresoor.nl. De redactie plaatst de inmiddels verschenen afleveringen met een vertraging van drie jaar op de eigen website. Nummer 85 van het tijdschrift Oude Hollandse Kerken van de gelijknamige stichting is een themabulletin 'Kerken op de kaart gezet', is gemaakt in samenwerking met de Bijzondere Collecties van de UvA en bevat onder meer: Kerken op kaarten door de eeuwen heen, door Peter van der Krogt; Drieluik over een parel binnen de Amsterdamse erfgoedcollecties, door Hans Steketee; Tijdreizen van 'de heyligherste' naar The Amsterdam Dungeon, door Reinder Storm; De digitale component in de historische cartografie, door Hans Steketee. (http://oudehollandsekerken.nl/data/Bulletin_2017_85.pdf) bestuursvergadering, volgend op de ALV waarop hij ere- donateur werd. 28 Dank en cadeaubon voor Hans van dei Linde (foto DHC) 2018-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 30