Slot In de ontvangstruimte (negenhoog boven het water!) prijkten dankzij wéér Delftenaar Joop Gravesteijn waterpasinstrumenten van ooit het Laboratorium voor Geodesie (Leica en Zeiss Ni2) op driepoten van het Haagse Mondriaan- college. Stands waren er van de stichting NAP, Rijkswaterstaat en de stichting De Hollandse Cirkel. Wie beneden haar of zijn badge netjes inleverde kreeg op kosten van Rijkswaterstaat gratis het nieuwe boekje mee: die dienst kocht er vast 200 bij uitgever Verloren. De pr ging op en na de feestdag nog even door. Zo had Computable 19 februari een artikel 'Rijks waterstaat zet satellietdata in bij NAP metingen' (in 2020). Boekpresentatie en Rijkswaterstaatsfinanciering De presentatie van het interdisciplinaire boek startte met een dankwoord van de auteur aan sponsors en leveranciers van kennis, tekst en afbeeldingen. Er was een Rijkswaterstaatsfilm met een centrale rol voor een speciale geëmail leerde Rijkswaterstaatspeilschaal 1818-2018 (die fysiek ook nog aanwezig was naast het podium). Dijkgraaf Van den Top kreeg alleen het eerste exemplaar van het boek aangeboden '...omdat de waterwethouder van Amsterdam er niet was'. Haroen Lemmers (AGV) gaf tot slot nog een lezing over het gebruik van drones bij zijn waterschap, dat daar een koploper in is. Het gaat niet alleen om promotie, maar ook om 3D-mapping, visuele inspecties van gemalen tot zonnepanelen en herkenning van illegale lozingen. Met infraroodcamera's en water monsterbuisjes zijn zelfs hertentellingen en muskusratdetectie mogelijk. Leen Murre deelde verder mee dat de stichting de (té?) landmeetkundige NAP-educatie de komende maanden gaat plaatsen in de bredere velden van klimaatverandering en waterma nagement. In het najaar zal er daarom en mede dankzij Rijkswaterstaatsfinanciering nóg een NAP-symposium volgen! 4 Tijdschriftstand van de stichting De Hollandse Cirkel Overhandiging van het boek aan dijkgraaf Gerhard van den Top Zeiss Ni 2 en hydrostatische waterpassing? 2018-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 6