raumes auf einem Drehschemel-Anhanger (Tieflader) als "mobiles Museum" vor. Damit kann zu Schulen oder auch Veranstaltungen gefahren werden, um vor Ort sowohl über die Geschichte der Geodasie zu informieren, als auch praktische Vermessungskunde betreiben - nach dem Motto: "Wir bringen das Museum zu den Besuchern"!' (www.geometerpfad.de) Eersel: transformatie oude gemeentehuis (1956) tot woongebouw "t Raadhuys' Een calque 'Aanzicht glaswand van de kamer van de landmeter' uit het Raadhuis van Eersel (BT-004281) berust bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. (www.beeldbank.cultureelerfgoed.nl) P.S. Informatieconsulent Carin Jansen van de gemeente Eersel: 'Ik heb aan een aantal collega's gevraagd of iemand het plaatje herkende. Maar helaashet komt niet bekend voor. We weten ook niet of de glaswand nog ergens aan wezig is.' Welke al dan niet Brabante gepensioneerde geodeet weet hier meer van? (Adri den Boer) Er' Onbekend landmetersbeeld in Wildervank Dankzij het Veenkoloniaal Museum en hun deelname aan de Groninger beeldbank weten we van het bestaan van een landmetersbeeld bij het winkelcentrum aan de Apollolaan in Wildervank. Aanvullingen zijn welkom: we weten leeftijd van beeld noch foto en evenmin de makersnaam of de aanleiding. En weer: DHC-donateurs kunnen het vast niet laten om het instrumenttype te duiden! (Adri den Boer) Alkmaar: transformatie Kadastergebouw tot woongebouw "De Landmeter De Segesta Groep is gestart met de transfor matie van het voormalige Kadastergebouw tot een nieuw woongebouw met 88 appartemen ten. Inmiddels is een groot deel van de gevel gestript en zijn de verbouwwerkzaamheden in volle gang. Naast de verbouw is er op het ge bouw nog een extra bouwlaag ontworpen. Het nieuwe woongebouw heet vanaf nu "De Land meter". Het gebouw is gelegen aan de Rogier 66 Beeld met landmeter aan de... ...Apollolaan in Wildervank (foto's Veenkoloniaal Museum Veendam) i-ti.— -.-.O; 'Aanzicht glaswand Kamer v/d Landmeter' in Raadhuis Eersel (www.beeldbank.cultureelerfgoed.nl) 2018-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 28