Kadaster. Ik ken alle namen van de foto met de groep kaarttekenaars in opleiding (Den Haag 1941): Sjoerd Bijlsma, George Schmit, Wim Oostenburg, Greta de Graaf, Rudie de Haas, Mollie Thierry, Mien Hof, Ety Lensen en Jan Splinter, maar uitgezonderd die van mijn vader niet hun geschiedenis, en dat is jammer, want zo dring ik nauwelijks door in die tijd. Mijn vader verloofde zich op 1 april 1942 met mijn moeder en trouwde op 4 november van dat jaar met haar, misschien ook om aan deportatie naar Duitsland te ontkomen. Toch strookt het beeld van de foto's uit die tijd niet met wat ik van oorlog en bezetting heb geleerd. Mijn toekomstige ouders (ik ben van 1946) gingen op zeil- en kampeervakantie en ver maakten zich aan zee en toen dat niet meer ging op een geïmproviseerd strandje op een bouwterrein aan het eind van de Laan van Meerdervoort.' (www.jadoube.nl van Evert Schmit) P.S. Antwoordmail van hem op een redactie- vraag: 'De landmeter is mijn vader GEORGE FELIX SCHMIT, geboren in 1920 te Den Bosch en overleden in 2002 te Amstelveen. Hij was van 1940 tot 1946 kaarttekenaar bij het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster in Den Haag en in 1946 kreeg hij kort na zijn vaste aanstelling een plaats op de rekenkamer van het CTO. In 1948 volgde over- plaatsing naar de Ruilverkavelingsdienst te Middelburg en in 1951 naar het Bureau Land meetkundige dienst van het Kadaster te Middelburg. In 1954 werd hij overgeplaatst naar het Bureau Buitengewoon Landmeet kundig Werk te Utrecht. Vanaf 1956 tot 1982 was hij in dienst van de Gemeente Amsterdam afdeling Landmeten en Kartografie.' Museum Dortmund vanaf2020 dicht voor vernieuwing Zu Beginn sprach der Hausherr, der Museums- direktor Dr. Jens Stöcker, ein paar Begrüfiungs- worte zur Versammlung. Dabei hob er hervor, dass das Museum ab 2020 für mehrere Jahre geschlossen, total ausgeraumt sowie brand- schutzgerecht und klimatechnisch ertüchtigt werden muss; auch die Schausammlung Vermessungsgeschichte ist hiervon betroffen. Nach der Umbauzeit steht ein Behinderten- und Kinder-gerechter Neuaufbau an, bei dem zum Einen die Nutzung der digitalen Medien eine Herausforderung sein werden wie auch eine mehr kontextuelle Prasentation statt Schwer- punktthemen wie die Vermessungsgeschichte. Dr. Stöcker forderte die Geodaten auf, sich dieser grofien Kraftanstrengung zu stellen und bei der Neukonzeption in den kommenden Jahren offen mitzuwirken. (www.vermessungsgeschichte.de, bericht 647) 68 CTO-groep kaarttekenaars in opleiding, 1941 (www.jadoube.nl) 2018-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 30