Haha, had zelf een vergelijkbare situatie. Ik kon aardig rekenen en jahhh, landmeetkunde is vooral getallen, ik zag de match wel. Wat had je op voorhand voor ogen om te worden dan? Op voorhand heel weinig. Ik vraag me zelfs af of ik wel ooit een landmeter gezien had. Maar tijdens de open dagen en ook al direct in de studie kom je in aanraking met de praktijk. Hoe was dat in jouw geval? De opleiding sprak mij wel aan, maar als ik het achteraf bekijk dan waren het met name de civieltechnische vakken die ik leuk vond. De opleiding sprak mij zó erg aan, dat ik er wat langer over heb gedaan. Mijn rol in allerlei commissies (feest, soos, studentenraad, school krant) heeft mij juist veel gebracht. Jammer dat je daar geen studiepunten voor kreeg, anders was ik met vlag en wimpel geslaagd. Wat sprak je aan in de opleiding? Inhoudelijk toch wel praktijkstages. Bij Van Steenis in Utrecht heb ik een half jaar heel divers werk kunnen doen, ruilverkavelings project, GBKN-metingen, uitzetwerk (spoor brug Rotterdam en centrum Lisse). In de stage daarna kennisgemaakt bij het Kadaster met alle afdelingen. Dankzij de praktijkopdrachten tijdens de opleiding sloot dat goed aan. Maar verder was de periode in Hengelo ook erg ge zellig (onze eigen opgerichte soos boven café Paddock, de schoolfeesten). Wat ben je gaan doen na de opleiding? Ik moest nog in militaire dienst (de laatste lichting) en in de tussenliggende periode heb ik een half jaar gewerkt bij Oranjewoud (Antea), en toen ben ik ook nog een tijdje ge detacheerd bij de RIJP (Rijksdienst IJsselmeer Polders). Tijdens m'n diensttijd was ik ook landmeter bij de artillerie. Voor jou geldt heel wat anders, hè? Sluit dit aan bij de opleiding? Tijdens mijn stage kwam ik erachter dat ik wat anders wou. Het Kadaster schrok mij af van wege de houding daar ten aanzien van het werk, Van Steenis was wel leuk, maar ik zag mij niet altijd buiten lopen. Aangezien ik ook niet direct een automatise- ringswonder was (AutoCAD stond in de kinderschoenen), zag ik mij dat ook niet direct doen. Sloot de oude kennis bij jou nog aan op het werk? Heel goed. Door de praktijkgerichte opleiding en stages was je meteen inzetbaar. Wat doe je tegenwoordig? Ik ben na m'n diensttijd HTS (propedeuse) in Utrecht gaan doen en daarna Geodesie in Delft gaan studeren. Daarna ben ik met een softwarebedrijf begonnen, dus heel wat anders. Wat doe jij nu dan? Ik werk nu als projectmanager in de detacheringsbranche, maar de weg hiernaar toe was allesbehalve logisch. Ik ben begonnen als "landmeter op zee", surveyor in de off shore. Mooi werk en als navigator heb ik met verschillende systemen gewerkt, waaronder GPS dat toen "shit hot" was. Hier kwam ik erachter dat ik geen techneut was. Wat om zwervingen en een HBO-opleiding Techni sche Bedrijfskunde hebben mij gebracht waar ik sta. In hoeverre heb je wat aan jouw opleiding Landmeetkunde in jouw huidige functie? Eigenlijk best veel, verrassend genoeg. Welk raakvlak heb je nu nog met het vak gebied landmeetkunde? In de software die we maken wordt ook ge bruik gemaakt van GIS en positiebepalingen, dat zijn toch nog altijd mijn favoriete onder werpen. Landmeetkunde is natuurlijk een hele brede opleiding op het raakvlak van land inrichting, civiele techniek en ook de juridi sche kant is mooi. Ik merk dat je dat toch regelmatig gebruikt. En jij? Ik ben nog steeds inhoudelijk verbonden aan de infra, en heb veel profijt van mijn "oude" kennis. Maar ook het organisatorische deel vanuit alle commissies heeft mij geholpen. Dit zouden ze 87 2018-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 49