op scholen moeten ondersteunen. Inhoudelijk ben ik natuurlijk een heel andere kant op ge gaan, maar de basis is en blijft en dat is geen verloren tijd geweest. Heb jij nog contact met docenten en oud leerlingen uit die tijd? Via LinkedIn een klein beetje met docenten, in het verleden nog wat contacten gehad met docenten die naar de Saxion Hogeschool zijn gegaan. Ook heb ik met enkele leerlingen nog contact. Is dit zakelijk of privé? Voornamelijk privé. Wij lopen de deur niet plat bij elkaar, maar ik vind het heel leuk dat we nog altijd contact hebben. Het is toch een bij zondere periode in je leven, de tijd waarin je elkaar hebt leren kennen. En jij? Voor mij ook voornamelijk privé. En wij heb ben natuurlijk nog contact, niet vaak, maar wel goed als we ff de tijd nemen. Sommige oud klasgenoten werken bij opdrachtgevers van ons en dan praat je soms even bij. Nou hoor ik dat er ideeën zijn om de MBO- opleiding landmeetkunde weer nieuw leven in te blazen, ben jij daar voorstander van? Ik neig ernaar om te kiezen voor een brede opleiding civiel met een afstudeerrichting Geo desie. Het bedrijfsleven moet actief bijdragen om leerlingen te interesseren voor de techniek. Breed oppakken lijkt mij dan sterker. Waarom? Laat leerlingen breed beginnen en bied ze de kans zich te specialiseren. Toevallig zit ik in een werkgroep bij het Saxion, waar we een vergelijkbare discussie voeren voor de oplei ding Commerciële Economie. Ook hier ben ik voorstander van een brede basis. Misschien omdat ik zelf een andere weg gaan bewandelen en dat je dit voor anderen zoveel mogelijk wilt beperken. Hoe sta jij hierin? Vanuit GeoBusiness, waar ik lid ben, hoor ik al enige tijd een roep naar goed opgeleide praktijkmensen. Ik sluit me helemaal aan bij je redenatie. Je kunt dan breed werven en de ge- interesseerden verder opleiden tot vakmensen. 2017-4 (Historisch nieuws: 'Geo-Buzz versnelde zonder DHC') Aanvullend op de reactie in het vorige num mer kan nog vermeld worden dat er in 2014 zelfs DHC-stands waren op twéé beurzen. Voorafgaand aan de GeoBuzz in november was dat in maart op het nieuwe, gratis vak congres GeoEvent van CMedia B.V. in Expo Houten. DHC van juni 2014 plaatste er een foto van voorop en twee foto's plus tekst binnenin (p. 71). Het kopje in de rubriek Historisch nieuws was 'DHC op GeoEvent (en meer?)'. In dat stukje werd bedankt voor de faciliteit die persoonlijke donateurs en één bedrijfsdonateur opleverde (Cyclo- media). De vooraankondiging van GeoEvent 2015 kende (ook) voor DHC geen vervolg. (Herman Quee en Adri den Boer) 2018-1 (Geschiedenis MBO-opleiding Landmeetkunde) Aanvullend kan vermeld worden dat in het Gelders Archief twee ijzige zwart-wit buitenfoto's zijn van 20-2-1978 van Gerth van Roden Fotografie van de 'Nieuwe opleiding landmeetkunde bij de Middelbare Technische School in Arnhem'. Op de beeldbank op www.archieven.nl staan ze onder de nummers 2572-001 en 002. (Adri den Boer) 88 2018-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 50