Verslag Donateursdag 2018 De moord op Willem van Oranje in Delft in 1584; 6,9 meter noordelijker dan in 2018. De vijfde lijn ligt op twaalf meter afstand van de blauwe: daar lag de 52e breedtegraad in het jaar 1246, toen Delft stadsrechten kreeg. De laatste lijn, op 32 meter afstand, geeft het be gin van de westerse christelijke jaartelling aan: het jaar 1. Professor Hanssen zei het in zijn toespraak nog: 'Het jaar 0 bestaat niet!' Eer der zei hij voor een TUD-publicatie: "De ge dachte is dat als je nu hier komt studeren en je dat nominaal zou doen - dus drie jaar bache lor en twee jaar master - de lijn 5x16 milli meter 8 centimeter is verschoven Voor de officiële opening van de lijn was al een filmpje gemaakt. Twee masterstudenten geoscience and remote sensing trokken een tijdelijke blauwe lijn over het bureau van rector Van der Hagen. De denkbeeldige lijn loopt na melijk recht over diens vergadertafel (en niet over die van Hanssen). Tot slot: zie ook www. tudelft.nl/citg/onderzoek/stories-of-science/. P.S. In 2019-1 komen reacties op het begrip 'De Geodetische Lijn'. Adri den Boer (ook foto's) Op 6 november hield de stichting haar 20ste Donateursdag in het TU Delft Science Center, het vroegere 'professorenpaleis' van Mijn bouwkunde, natuurlijk aan de Mijnbouwstraat! Er waren naast een zestig mannen deze keer ook drie vrouwen. (Eén was een spreekster en aan een ander werd bij binnenkomst gevraagd of ze wel aan het goede adres was!) Stichtingszaken Voorzitter Roel Nicolai memoreerde in zijn jaaroverzicht dat de bibliotheek naar Kanaal- weg 4 in Delft ging en weer zal verhuizen naar de nog in de maak zijnde Schermerhornkamer in het Science Center daar. Het aantal leden en donateurs bleef stabiel. Bij het Kadaster museum werden de gerestaureerde DHC- 111 Informatiepaneel langs de Mekelweg Bordje over '52-Noord in het jaar 1' (BC=Before Christ, AD= Anno Domini, het jaar des Heren) 2018-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 21