tentoonstellingscatalogus zijn zij mogelijk af komstig uit de werkkamer van Frederik Karel Theodoor van Iterson (1877-1957), hoogleraar werktuigbouwkunde. Hoe de relatie met het 'Lab Geodesie' daarbij gelegd wordt, is niet nader toegelicht. Mogelijk is dit te zijner tijd een goede aanvulling op het tentoongestelde Schermhoorn-meubilair. Bij Bouwkunde zaten ze minder luxueus op de houten kruk (die meer op een zaagbankje lijkt) uit ca. 1920 die er op de foto naast staat. (Chris Nelis) Moedervlek 1970' in het Noordbrabants Museum Deze 'verminkte' bijzondere toepassing van een blinde schoolkaart uit 1970 hangt in het Noordbrabants Museum. Doordat de hele pro vincie Noord-Brabant door Pieter Laurens Mol bruingekleurd is, is de kaart nog blinder ge worden en ziet er uit als een moedervlek. De kunsthistorische toelichting vermeldt hierbij: Die moedervlek oftewel birthmark/geboorte- merk bestempelt als het ware de kunstenaar, die uit Breda afkomstig is, tot Brabander. Daarmee verkondigt hij dat Brabant het cul tuurgoed is waaruit hij als kunstenaar stamt. (Chris Nelis) Na 10 jaar straatnaam Hollandse Cirkel gerealiseerd Eind 2008 werden straatnamen vastgesteld voor de nog te ontwikkelen delen van Bangert Oosterpolder in Zwaag (sinds 1979 gemeente Hoorn). Straten in fase 3 kregen het thema landmetersgereedschap, waaronder Hollandse Cirkel, en die in fase 4b 'Landmeetkundigen, intellectuelen en cartografen'. (Prachtige volg orde, AdB) In DHC 2010-1, p. 41, publiceerde ik 'Het zal dan pas zeker begin 2011 worden voordat de woningen opgeleverd gaan worden en straatnaambordjes geplaatst zullen wor den.' In DHC 2013-3 schreef ik de 'Varia: mooie straatnamen in Hoorn' met foto's van de al presente bordjes Meetketting, Jacobsstaf en Jan Doustraat, maar ook kaartfragmenten met al meer, ook al met de plantopografiestraat 'Hollandse cirkel' tussen de Jan Doustraat en de Meetketting. In een NB zette ik 'De eerst toegezonden donateursfoto van een bordje van de Hollandse cirkel wordt graag geplaatst!' De Hollandse cirkel bleef braak liggen, maar DHC bleef het wel volgen. Zo is in DHC 2017 4, p. 174, nog een stukje 'Winkels Hollandse Cirkel bekend' geplaatst. Op vrijdag 11 mei 2018 kopte de krant OnsWestfriesland: 'Hollandse Cirkel als centrale ontmoetings plek'. De dag erop is het winkelcentrum Hol landse Cirkel - met daarboven appartementen - geopend. (Bij toch uitblijven van een dona- 122 'Krukken Lab Geodesie hout, leer, vervaardiger onbekend, 1910 - 1940' in Prinsenhof in Delft (foto Chris Nelis) MUM>J.RÏN.H Moedervlek in het Noordbrabants Museum in Den Bosch (foto Chris Nelis) Straatnaamtekst op de appartementen boven het winkelcentrum Hollandse cirkel in Zwaag, gemeente Hoorn (foto Adri den Boer) 2018-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 32