teursfoto ging ik er in september 2018 zelf maar heen.) De gemeente plaatste geen straat naambordjes, maar liet de naamsvermelding over aan de markt. De norm NEN 1772 (straat naam- en huisnummerborden) is daarbij ge negeerd! Tot slot wil ik bij al het moois betreuren dat er nergens onderschriften met uitleg van de na men staan. Het was in 2013 al aanleiding om alleen het straatnaambordje van landmeter Jan Dou te fotograferen. (Adri den Boer) Dankzij RWS-sponsoring: nieuw monument voor Jan Blanken In DHC 2016-4 (pag. 157) is vermeld dat er onder andere dankzij de sponsoring van een stichting door Rijkswaterstaat in Vianen een twééde monument voor Jan Blanken kwam. (Zijn hoogste functie was ook inspecteur-gene raal van die 'staat in de staat'.) Op 17 juli, zijn 180-jarige sterfdag, waarnaar zijn grafmonu ment daar ook al verwijst, vond de officiële onthulling plaats. Dat gebeurde door de burge- meester van Vianen en de directeur-generaal van Rijkswaterstaat, drs. Michèle Blom. (Adri den Boer) PS Past in beeld dat RWS in 2018 met logo contraprestatie ook verder sponsort, van de Wageningse studentenvereniging Pyrus tot de Gaasperplasrun toe. 'Stoere legerlandmeter/kapstok' 'Stoere landmeter van 3 meter! Hang er oude haken aan en je hebt een kapstok. Je kunt er heel veel jassen en kleding op kwijt. Ook leuk in een stoere jongenskamer. Hij is opvouwbaar. Dus makkelijk te versturen.' (www.marktplaats.nl, vanaf mei 2018) 123 'Stoere landmeter als kapstok' (www.marktplaats.nl) Onthulling van het tweede monument voor Jan Blanken in Vianen: rechts luistert de directeur-generaal van Rijkswaterstaat (www.waterschaprivierenland.nl) 2018-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 33