Varia: Buste Tienstra weer verhuisd In Geo-Info 2006-10 (pag. 449) is genoemd dat in het Delftse (oude) Geodesiegebouw stond de buste van prof. Jacob Menno Tienstra (Sneek 1895-Delft 1951), hoog leraar daar vanaf 1939. Deze buste is nu recent met DUWO verhuisd van Kanaalweg 4 naar Kanaalweg 2B (de ingang van DUWO is gelegen aan de Schermerhorn- straat, tussen de Kanaalweg en de Mijnbouwstraat). De tekst op de zuil blijft luiden: 'Prof. J.M. Tienstra (1895-1951). Hoogleraar in de Geodesie aan de Techni sche Hogeschool te Delft. Eerste voorzitter van de Stichting tot Huisvesting van Studenten der TH (een van de voorlopers van DUWO). gebouw aan de Thijsseweg. Toen de afde ling Geodesie een jaar of wat geleden opge heven werd en het gebouw aan de Thijsse- weg door de TU werd verkocht aan het NMI, kwam het beeld in de opslag terecht. Toen DUWO het gebouw Kanaalweg 4 be trok, is aan de TU verzocht wat zaken uit te lenen die de geschiedenis als Labora torium voor Geodesie zichtbaar zouden ma ken. Het borstbeeld is daar toen ook heen gegaan; zoals er nu onder staat: omdat mijn vader de eerste voorzitter van de Stichting Delftse Studenten Huis vesting (SDSH) was. Maar dat voorzitter schap was dus niet de aanleiding om het beeld te (laten) ver vaardigen. Dat was de betekenis van mijn vader voor de Geodesie. De beeld houwer (Albert Meertens, Wageningen 1904 - Nij megen 1971), was een broer van een collega/vriend van mijn vader, ir. A J. Meertens.' Joop Gravesteijn Zijn zoon Menno Tienstra schreef in 2010 op de website www.vander- krogt.net/standbeelden: 'Het borstbeeld is destijds aangeboden aan de TH, afdeling Geodesie. Dat moet omstreeks 1960 ge weest zijn, misschien wat eerder. Ik vermoed, dat er een inzameling geweest is onder collega's en (oud-)leer- lingen. Het beeld heeft eerst in het gebouw Kanaalweg 4 gestaan, daarna in het nieuwe 134 2018-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2018 | | pagina 44