Historisch nieuws Bestuursmutaties stichting DHC Bestuurslid Bas Alberts stond sinds 2016 in de colofon en trad per 1 januari af. René van Noord kwam er nieuw bij. Deze nam per 1 ja nuari het penningmeesterschap over van Thijs Ligteringen, die overigens (hydrografisch) be stuurslid blijft. (Redactie DHC) Lustrumboeken Snellius gevonden!!! In het vorige nummer van dit blad heb ik een oproep gedaan voor een aantal delen van het Lustrumboek van het "Landmeetkundig Gezelschap Snellius". Het aanbod was groter dan de behoefte, van deze kant dank voor alle reacties. Hierdoor kon ook de lustrumboeken collectie in het Trésor van de bibliotheek van de TU Delft worden aangevuld. Daar bleken ze zelfs delen te missen die eerder bij de op heffing van de Faculteit Geodesie waren ont- zameld, maar gelukkig door een oplettende donateur uit de kliko waren gered. Deze kon den nu weer terug naar de TU. Inmiddels zijn alle Lustrumboeken te raadplegen in onze digi tale tijdschriftenverzameling die nu met recht een periodiekenverzameling kan worden ge noemd. Zij beschrijven de ontwikkelingen op het vakgebied in de periode 1940-2000 en die van de studievereniging. Mocht u de boeken liever op uw gemak op uw e-reader willen lezen dan kan dat ook. Een pdf-versie is bij mij te bestellen. In het Lustrumboek van 2000 werd nog ver wachtingsvol uitgekeken naar het volgende lustrum: het 65-jarig bestaan van de vereni ging, maar in 2003 werd deze opgeheven. Zij heeft daarna in 2013 een nieuwe start gemaakt bij de invoering van de Masteropleiding Geo- sience and Remote Sensing, maar op de web site van de Vereniging (Snelliusdispuut.nl) is over een lustrumviering in 2018 niets te vin den. De studenten zelf doen over de Master ook geen 5 jaar zoals bij de oude volwaardige geodesieopleiding uit 1940. (Chris Nelis - ch.nelis@hollandsecirkel.nl) Geldersch Landschap: 'De zinken kappen gaan zeker twintig jaar mee' 'Dijkhof Bouw uit Klarenbeek is momenteel bezig met het restaureren van het rijksmonu ment. We spreken nu echter over groot onderhoud. Naast ons eigen aandeel ont vangen we bijdragen van het Kadaster en de gemeente Apeldoorn. De totale kosten voor deze herstelwerkzaamheden bedragen een kleine 40.000 euro.' ('Chantal Zwaag, IJkbasis kan weer jaren mee, in: De Stentor, 1 februari 2019) 95 landmeters in Digitale Charterbank Nederland De Digitale Charterbank Nederland (DCN) is een centraal dataportal waarin uiteindelijk de gegevens van alle in de Nederlandse archief instellingen bewaarde charters in één zoekactie kunnen worden doorzocht. Het portal is ont wikkeld in een samenwerking tussen het Huygens Instituut voor Nederlandse Geschie denis en DE REE archiefsystemen te Gronin gen, die de digitale toegangen van een groot deel van de Nederlandse archieven beheert. De derde partner in het project, dat werd onder steund door NWO, was Het Utrechts Archief. (www.charterbank.huygens.knaw.nl) PS. Direct na de lancering in januari gaf de zoekterm landmeter 95 treffers (maar eenmaal als familienaam)! Promotie op 'Indonesië op de kaart' Huib Ekkelenkamp, ook actief in de stichting (projectleider Keuze-Commissie Geodetisch Erfgoed), promoveert op dinsdag 9 april 2019 om 15:00 uur aan de TU Delft op 'Indonesië op de kaart'. Voorafgaand aan de promotie in de Senaatszaal zal om 14:30 uur een korte pre sentatie plaatsvinden. Zijn promotors zijn prof. dr. ir. R.F. Hanssen (Technische Universiteit Delft, civiele techniek en geodesie) en prof. dr. H.W. van den Doel (Universiteit Leiden, con temporaine historie en Indonesië). Een verslag volgt in DHC 2019-2. (Redactie DHC) 30 2019-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 32