Vor 200 Jahren wurde Württemberg vermessen 'Im Jahr 1818 ordnete der württembergische König Wilhelm I. die Vermessung seines Königreiches an. Mit der Leitung war der Tübinger Astronom, Physiker und Geodat Professor von Bohnenberger betraut. Im Tübinger Stadtmuseum ist bis Ende Januar 2019 die Sonderausstellung „200 Jahre Landesvermessung" zu sehen. Gerhard Grams, Vermessungsdirektor beim Ministerium für Landlichen Raum beantwortete dem Tagblatt Anzeiger einige Fragen. Ist die Arbeit von Bohnenberger und den ersten Landvermessern heute noch von Bedeutung? Aan alles komt een eind "Zo, dus jij komt voor OnderOns? Je snapt natuurlijk wel dat je over 54 jaar bij het Kadaster een boek kunt schrijven. Dat boek moet dan door een zeer professionele binder worden ingebonden en per pakketpost bij al onze medewerkers worden bezorgd. Maar dat zal wel niet de bedoeling zijn." Zo begint een gesprek met Zacharias Klaasse. Ik heb gehoord dat je nu echt gaat stoppen? "Kijk, ik ben 71 jaar oud, ik ben nog gezond en heb zin in mijn werk. Maar aan alles komt een eind. Bij het Kadaster is het ongebruikelijk dat je je eigen opvolger aanwijst. Zelfs de Raad van Bestuur doet dat niet. Maar ik wel! Ik heb dit jaar Tonnie Peters langszij en hij neemt per 1 januari 2019 het beheer van het Kadastermuseum over. Daarna word ik 'assistent op afroep'. Start van artikel van Peter Stolk in: Kadaster personeelsmagazine Onder Ons, december 2018, p. 20 40 Expositie „200 Jahre Landesvermessung" in Württemberg (www.tagblatt-anzeiger.de) 2019-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 42