Het damesuitje naar Avifauna in Alphen aan den Rijn kwam zelfs op de foto in KenL. (Het vogelpark opende in 1950 met direct het toe kanlogo van de familie Van der Valk!) Op vrijdag 29 augustus waren deelnemers en hun dames te gast bij de Nederlandse Landmeet kundige Federatie op de Markt in Delft voor de generale repetitie van de nog militaire Taptoe Delft. (Dit werd pas in de jaren 60 als politiek gezien. Meer over het 'onvaderlandse besluit' van de Delftse gemeenteraad tot afschaffing in 1974 prijkt op www.stadsarchiefdelft.nl.) Donderdag 4 september 1958 was er in het Kurhaus een officieel banket met sprekers als slot en 'een geanimeerd bal hield na het banket een grote schare nog enkele uren bij een'. Prof. R. Roelofs zei al in zijn openingswoord onder andere dat juist voor dit congres een provisorische uitgave was gereed gekomen van een drietalig landmeterswoordenboek, waaraan sinds 1931 was gewerkt.... (Bron: ir. H.L. van Gent, Het FIG-congres 1958, in: Tijdschrift voor KenL, dec. 1958, p. 329-352. Voor meer content zij naar dat forse artikel verwezen!) Adri den Boer Buitenstander over expo 1958 'Mr. J. Klaasesz, commissaris der koningin in Zuid-Holland, opende haar met de wens, dat zo velen de ogen moge openen voor de steeds meer geperfectioneerde Instrumenten en de nieuwste methoden, welke de moderne geodeet thans ten dienste staan. Niet minder dan twaalf zalen en hallen waren nodig om deze methoden, de daarbij gebruikte apparaturen en de daarmee verkregen resultaten te tonen. Het geheel is een expositie op hoog wetenschappelijk niveau. Kosten nog moeiten zijn gespaard om de nieuwste snufjes op technisch gebied naar Delft te krijgen en er mee te laten demonstreren. Er zijn precisie-, microscoopen, fototheodoliten, coördinators, camera's voor fotografie uit de lucht en breedbeeldcamera's voor op de grond, elektronische magnetic units, tekeninstumenten, copieermachines in diverse technieken voor verschillende materialen en voorts alle stalen van cartografie.' (RK-dagblad De Tijd, 29-8-1958, onder de kop 'Landmeterscongres geopend') 45 grafen, jalons, optische pantografen, waterpas instrumenten, doorgangsinstrumenten, een relaisrekenmachine'. (Woorden als theodoliet en zonneprisma van Roelofs kwamen dus niet voor in deze opsomming van auteur Van Gent.) Bezoek aan Avifauna van nog de toekan-familie Van der Valk Banket in het Kurhaus 2019-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 47