Reacties De Geodetische Lijn 2018-3 (p. 111: 'De Geodetische Lijn52-Noord bij TU Delft, de dialoog was al n.a.v. de tekst op de website) Een geodetische lijn is de kortste verbinding tussen twee punten op een oppervlak. Op een bol is dat dus een grote cirkel. Een breedtecirkel is dat niet. Een extra FOUTE tekst op een geodetische website. www.hollandsecirkel.nl/documentatiecentrum/monumenten/item/7117-52-nb-campus-tu-delft Hans van der Linde Goed gezien van deze Hans. Hij heeft gelijk, (alhoewel het een grootcirkel betreft en geen 'grote cirkel'), maar het was een bewuste keuze van me om het monument de 'Geodetische Lijn' te noemen, om het begrip geodesie zichtbaar te houden. 'De geodetische lijn' slaat dus overdrachtelijk op het monument, en is niet letterlijk 'een' geodetische lijn. Maar, altijd leuk om te zien dat mensen blijven opletten. Ramon Hanssen (foto Joop Gravesteijn) 20018-3 (p. 140, Column: 50 jaar geleden) 1968 is voor mij wel degelijk een belangrijk jaar geweest. Op 21 juni van dat jaar ont ving ik een getuigschrift met de mede deling dat ik aan de Hogere Technische School te Utrecht, met goed gevolg het eindexamen 1968 van de afdeling Land meetkunde heb afgelegd. Waar ongetwij feld in Geodesia (mogelijk in 1969) aan dacht heeft besteed, is het feit dat in 1968 voor het laatst de diploma's HTS oude stijl zijn uitgereikt. De klassen achter ons hadden een moder ner studiepakket. Of dit ook gold voor de afdelingen Bouwkunde en Weg- en Water bouwkunde is mij nu ontschoten. Ook deze (klassikale) opleiding bestaat niet meer. Met dank voor de slotopmerking: Wie over 1968 meer wil lezen: kijk op internet of nog in de boekenkast. Nu dat laatste heb ik ge daan. Achter de boeken op zolder ligt nog steeds een blauwe koker met daarin het door ir. Sjoerd de Boer (wie kent hem niet?) ondertekende diploma. Een belangrijk mo ment in mijn leven. De Boer adviseerde mij, vier jaar daarvoor tijdens de pinkster- vakantie, om in plaats van weg- en water bouw, landmeten te gaan studeren. Net als in Den Bosch was het nieuwe studiejaar voor wat betreft de afdeling W&W reeds volgeboekt. Ik ging in op zijn voorstel, zonder maar iets te weten over de studie landmeten. Ik heb er overigens nooit spijt van gehad, vooral het feit dat het een eeuwenoud beroep betrof. In de blauwe koker, die jaren uit het zicht was verdwenen, vond ik ook nog een werkstuk voor het vak cartografie. Ik koos voor een kaart van de Verenigde Staten. De basis van die kaart is een kegelprojectie op schaal 1 10.000.000. Leuk om het na 40 jaar weer terug te zien. Kees van Hamersveld 2018-3 (p. 116: Nicolaas Kruik Cruquius]: landmeter met grafsteen) Een trouwe lezer wees er terecht op dat onder de grafsteenfoto niet inconsequent Nicolaas Cruquius had moeten staan, maar net zoals op de steen zelf Nicolaus. Het was eerst Nicolaas Kruik en later Nicolaus Cruquius! Redactie DHC 47 2019-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 49