DHC op GeoBuzz 2018 GeoBuzz 2018 was het eerste lustrum van deze beurs en van dit congres over de ont wikkelingen in en het gebruik van geo- informatie. Ook dit jaar was DHC weer aanwezig met een stand, de ruimte hiervoor werd ons om niet gegund, iets waar we uiteraard dankbaar voor zijn. De bemen sing van de stand was dit jaar in handen van Sieb Dijkstra, John Vossepoel en Nicolas de Hilster. Gezamenlijk zorgden ze voor de aankleding: Dijkstra had in Delft een T2 met statief en astrolabium acces soire meegenomen en de tafels geregeld, Vossepoel een aantal passerdozen en Gunterschalen (voorlopers van de reken- liniaal) en De Hilster een T3 met statief en diverse replica's van nautische hoogtemeet instrumenten. De laatste had ook voor de historisch geïnteresseerde bezoeker een aantal exemplaren van zijn proefschrift bij zich en zou op de tweede dag hierover een presentatie geven. Zou, want in de loop van de eerste dag bleek een griepje het eind te betekenen voor zijn stem en moest hij de presentatie tot nader order uitstellen. Sieb had vanwege het hoog nautisch karakter van de getoonde instrumenten en literatuur speciaal een bijpassend tafellaken met nautisch-kaartmotief geregeld. Het drietal had aan belangstelling geen gebrek. Uiteraard waren er diverse DHC- vrijwilligers, zoals Herman Quee, Jan Ebbinge, Adri den Boer en Roel Nicolai, die langskwamen (Nicolai was zelfs de ge hele tweede dag aanwezig), maar ook uit het beroepenveld was er voldoende aan loop. Daarnaast was het verrassend te zien dat de stand ook de belangstelling wist te krijgen van studenten van diverse vakgere- lateerde opleidingen die de beurs bezochten. De historie van ons vak leeft dus kennelijk ook bij de jeugd. Er werden ook goede 'zaken' gedaan. Dankzij de aanwezigheid van zoveel DHC-donateurs kon een naam gegeven worden aan een tot dan toe onbekend persoon achter de Teilkreisprüfer (randverdelingtester) PRURO van de Firma Breithaupt. De afbeelding (zie volgende pagina) was afkomstig uit een artikel van G. Bakker uit 1970 en kan ook gevonden worden in het werk dat in 1987 ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum van firma Breithaupt uit gegeven werd.1 De persoon in kwestie werd geïdentificeerd als H.A. Verhoef, in dienst ge treden bij de Technische Hogeschool Delft, op 48 1 G. Bakker, 'The Adjustment of Primary Direction Measurements with Special Reference to Circle Testing Methods', in: Netherlands Geodetic Commission, Publications on Geodesy, New Series, Volume 3, Number2, (Delft, 1970), p. 7. L. von Mackensen, Feinmechanikaus Kassel, 225Jahre F.W. BreithauptSohn, FestschriftundAusstellungsbegleiter. Verfasstnach Archivalien, Biographien und Instrumenten im Firmenarchiv und im Hessischen Landesmuseum in Kassel., (Kassel, 1987), p. 54 DHC-stand was er weer na onderbreking in 2017, met ook T2 en T3 DHC-stand 2018: meer mobieltjes dan gehoorapparaten

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 50