De internet-documentatie van een ook museaal herplaatste paal in het Openluchtmuseum in Arnhem lijkt beter: 'Grenspaal van Namense hardsteen, afkomstig uit Roosteren. Deze paal, mogelijk van vóór 1600, stond op de grens van de vroegere hertogdommen Gelre en Gulik. Op de paal staat een Gotisch inschrift. De paal is 175 centimeter lang en weegt circa 700 kilo. De grenspaal is in 1914 aan het museum geschonken door de burgemeester van Roosteren.' (Adri den Boer) RESTAURANT N.A.P. 'kantine van Bloemendaalse chic' 'Waarom voor de naam Normaal Amsterdams Peil (N.A.P.) is gekozen, is ons onduidelijk. We zijn in Bloemendaal op de plek waar vroeger Terra Cotta zat.' O, ja hoe zit het met de naam N.A.P. De chef legt uit dat alle ingrediënten die hij gebruikt, van boven of onder N.A.P. komen. Ja, zo kunnen we er ook een paar verzinnen, maar het bekt lekker.' (Pieter Nijdam, rubriek Culinair in: VRIJ- bijlage van De Telegraaf, 2 maart 2019) Fraaie oude vakadvertenties... .waarin mooie vrouwen niet mankeerden, al zaten ze 'functioneel' naast de instrumenten! (www.nl.pinterest. com) Van de IGIE Tijdens de bijeenkomst van IGIE op 20 febru ari 2019 in de bibliotheek van de TU Delft keken enkele leden van werkgroep naar een bijzonder instrument uit de geodesiecollectie van de TU Delft. Het was een schuiftachymeter naar een ontwerp van twee Belgische officie ren, Pequellier en Wagner. Vervaardiger: Otto Fennel, opgeleid door F.W. Breithaupt Sohn, richtte in 1851 in Kassel zijn eigen onderne- 82 Ook herplaatste grenspaal uit Roosteren met opschrift Gulick in Openluchtmuseum (www.openluchtmuseum.nl). Gefotografeerd zonder menselijke (hoogte)referentie. KEUftniÜssEii qM Diumna thruvua Sunmm miT4i*iirn Wat was de rol van déze dames? (www.nl.pinterest.com) IGIE-mannen bij de mechanische zelf-reducerende schuiftachymeter: Pieter van Leijsen, Huib Ekkelenkamp en Paul van Schelt (foto Joop Gravesteijn) 2019-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 32