Hamburg/Schleswig-Holstein zu minimieren, übernimmt dieses Mal der Carlsen-Verlag die vollstandige Abwicklung jedes einzelnen Auf- trags, einschlieblich Versand und Rechnungs- abwicklung. Aus diesem Grund können auch nur ganze Kartons a 300 Stück bestellt wer den.' (www.vdv-online.de) Vuurtorens, landmeters en kaartenmakers... DHC-er Kees van Hamersveld hield in Harlingen een vuurtorenpresentatie. Gijs van Hesteren schreef erover in de Schuttevaerkrant (alleen digitaal voor abonnees) van 3 februari 2019. Hij had landmeten en cartografie hoog in het vaandel staan! ('Landmeetkundig gezien waren vuurtorens een grote hulp voor kaarten makers.') Het hele artikel is te lezen op de weblog van de auteur: www.gijsvanhesteren. nl/2019/04/het-belang-van-vuurtorens-voor- scheepvaart-en-cartografie/ Redactie DHC Jalons op Beeldbank Wervershoof .zijn niet alleen voor vaklui. Die lokale web stek van de stichting Oud Wervershoof: 'De medewerkers van het kadaster staan met hun jalons om de metingen vast te leggen, nadat de nieuwbouw is opgeleverd, Zeeweg 42, 1922.' (www.beeldbankwervershoof.nl) Stichting Historisch Materiaal Radio Holland .heeft een boeiende webstek: https://www.pdrh.nl/Pagina/start%20NL.htm Snellesluis gesloopt, hardstenen peilschaal niet gered In DHC 2017-2 schreef ik de Varia 'referentie- peilen bij de bouw van de Snellesluizen' van 1829. Ook vermeld waren de acties van de Historische Vereniging Moordrecht om de nog resterende benedensluis te redden. De sluis van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard werd in maart 2019 gesloopt. Voor genoemde vereniging zou de toen afge beelde meterslange hardstenen peilschaal van ook 1829 worden uitgenomen, maar dat lukte de (snelle) aannemer helaas niet goed. (Adri den Boer) 86 T Kadastrale werkfoto uit Wervershoof uit 1922 www.beeldbankwervershoof.nl 2019-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 36