'Op Goede Gronden' aan minister E. Nypels, D66 (niet te verwarren met zijn latere, in ka dastrale en geodetische kring veel bekendere opvolger Ed Nijpels) en natuurlijk een felici tatierede door FIG-President Peevski. en 's middags gezamenlijk met de buitenlandse gasten. Sprekers, nu in het Engels: Bogaerts, Polman en Sonnenberg, Van Zuylen, Vellema (HID van de MD) en Jacobs. Daarna was er in het Kurhaus een receptie, gegeven door twaalf ''Dutch firms engaged in surveying and map ping', op de been gebracht door de commissie leden Jacobs en Schuringa. Er was ook door hen een sponsortentoonstelling van die be drijven georganiseerd in het Congresgebouw, en sponsoring door nog eens elf bedrijven. De donderdag werd afgesloten met de receptie door de gemeente 's-Gravenhage, in het 'Oude Stadhuis' aan de Groenmarkt, en direct daarna het slotbanket in Des Indes. Het was een merk waardig gezicht de 111 in feesttenue geklede dames en heren in een lange stoet de route te zien wandelen over Buitenhof, Lange Vijver berg en Korte Voorhout. Uiteraard vonden op alle dagen (behalve de maandag) zittingen plaats van het PC en mee tings van de commission-officers. Er waren zeven technische excursies georgani seerd: naar de ruilverkaveling Alblasserwaard, het ARTOL-project van gemeente Rotterdam, de Faculteit Geodesie van TU Delft, de MD, Fugro, KLM Aerocarto, en gemeente Amster dam. Het partnerprogramma bestond uit vier excursies (Gouda, Westland, Panorama Mes dag en Vredespaleis) en er was een post- congrestour op de zaterdag, naar Amsterdam. Er waren 125 inschrijvingen voor de PC-verga- dering (waarvan 12 Nederlanders), en 51 voor het partnerprogramma. De deelnemersfee was 495, die voor accompanying persons 250 (beide exclusief excursies en slotbanket natuur lijk). Er was een subsidie van ƒ72 per PC-deel- nemer van het Ministerie van EZ, krachtens een regeling ter bevordering van internationale congressen. Al met al kon de NVG terugzien op een ge slaagd evenement, met intensieve betrokken heid van vele bedrijven en geodetische instan ties, en van veel leden. En een klein financieel overschot! In NGT Geodesia 1982-6 werden samenvattingen van de inleidingen op haar studiedag gepubliceerd. Op dinsdagavond was er de receptie van de NVG. Bovendien gaf de Finse ambassade een ontvangst waar de Finse delegatie zich kon presenteren en lobbyen als kandidaat voor het FIG-congres in 1990. Finland werd inderdaad benoemd, en wel in de sessie van donderdag, met 25 stemmen voor en 0 tegen. Woensdag was de NVG-studiedag, 's ochtends voor de leden (sprekers: Bogaerts, Van Mierlo, Riemersma en de Belgische prof. De Leeuw) 104 Congresbalie met Wim Corbet, Elfriede Fendel en Elly Jacobs COmUS Permanent □en i h M 'Vergeelde' foto van Opening met gastheer Jouke Alberda, de drie sprekers en het Ned. Kamerorkest 2019-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 14