aan alle festiviteiten op de studentenkroeg. Daarvoor was mijn budget niet toereikend. Van thuis ontving ik een toelage. Studiebeurzen waren er in die jaren nog niet. Ter aanvulling van mijn nogal krappe budget gaf ik tegen be taling bijlessen aan medestudenten. Na afloop van mijn studie heb ik mijn studieschuld ten bedrage van f 4637,-- in termijnen aan mijn ouders terugbetaald. Mijn beste vriend was Geert Smit, met wie ik gedurende de hele studie in hetzelfde kosthuis heb gewoond en met wie ik samen heb gestu deerd. Geert en ik waren ijverige studenten; we studeerden hard en hadden succes. Op 28 janu ari 1932 behaalden we het Landmetersdiploma. Met hoge cijfers. En dat was mijn geluk, want daardoor kreeg ik meteen een baan. Ja, echt een geluk in die tijd van grote werkeloosheid. Mijn minder gelukkige jaargenoten kregen pas in 1937 een baan als landmeter. Vijf jaar lang bleven ze werkeloos. En zonder uitkering, want dat kende onze maatschappij toen nog niet. Met allerlei tijdelijke baantjes verdienden ze wat geld en enkelen zijn naar het buitenland vertrokken. Maar ik bofte. Op voordracht van onze leermeester Professor J.M. Tienstra, werd ik met ingang van 15 februari 1932, dus een paar weken na mijn afstuderen, met nog drie gelukkigen als landmeter tewerkgesteld bij het Particulier Landmetersbureau Schermerhorn te Delft, op een maandsalaris van f 100,--. Een paar maanden later, op 1 mei 1932, ging dit Particuliere Bureau over naar de Meetkun dige Dienst van de Rijkswaterstaat, Kanaalweg 4 te Delft. Dit bureau was een onderafdeling van de Algemene Dienst van de Rijkswater- Gezicht op Tholen, toren met meetopstelling, sept. '32 2019-3 De Hollandse Cirkel Meten op de kermis in Meppel 111 Nabij Blokzijl, winter 1933/1934

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 21