Minister eist uitleg bij peperdure medicijnen de klok gelijkzetten met zons-/sterwaarnemin- gen onder leiding of toezicht van de hoogleraar beheerder hebben de laatste twee jaar Peter Plugers en ik dat gedaan, onder toezicht van de klokkenmaker Gertjan Westerbeke. (Joop Gravesteijn) P.S. Zie in DHC 2012-2 en/of Geo-Info 2012-7: Adri den Boer, 'Antieke ijkklok herplaatst in Delfts Geodesiegebouw' (waaruit hij in 1975 verdween). Dié herplaatsing was met een toe spraak van DHC-voorzitter Herman Quee. Vit het eerste Kadastermuseum (2) Belasting en Douane Museum in Rotterdam, object 14128, planimeter, circa 1909. Vervaar diger Coradi, G. Beschrijving: 'Planimeter in houten, met textiel gevoerde opbergkistje waarin de drie verschillende onderdelen. Op het kastje staat vermeld: instrumentenfabriek Phynca, G. de Koning-Arnhem. (m.z. Physica; G. de Koningh; Arnhem, red. DHC) Een planimeter is een meetinstrument waarmee de oppervlakte van een gebied op bijvoorbeeld een kaart kan worden bepaald door met een stift de omtrek van het gebied af te tasten.' (Men heeft in totaal 43.000 objecten.) (https://data.collectienederland.nl/ search/?q=Kadaster&page=11) Boerhaave European Museum of the Year Award 2019 Rijksmuseum Boerhaave is uitgeroepen tot European Museum of the Year, de museum- prijs van het European Museum Forum. De internationale jury roemt het geheel vernieuw de wetenschapsmuseum in Leiden: "The ex ceptional public quality of this museum results from its artful approach to communicating science. Important and beautiful objects are interpreted using the latest technologies and the personal stories of those driven by a pas sion for the pursuit of knowledge. The result is science with a human face, inspiring curiosity and amazement as well as engaging a wide public in debates on important scientific and ethical questions issues of our time." (www.academischerfgoed.nl) P.S. DHC 2018-2 bevatte van Adri den Boer: 'Varia: Boerhaave verbouwd'. Instrument illegaal benoemd en gefotografeerd? 'Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) dreigt fabrikanten van peperdure medicijnen aan de schandpaal te nagelen, als zij niet kunnen uitleggen waarom zij zo'n hoge prijs vragen voor hun geneesmiddelen. De bewinds man schrijft dat in een open brief in De Volks krant.' Dat stond dus met bronvermelding in een andere krant. (www.trouw.nl, 27-8-2019) P.S. Roelof Keppel mailde dit en vroeg of de driepoot soms de schandpaal was. Nicolas de Hilster: 'Het lijkt op een TPS1200-systeem. 118 Coradi-planimeter van ca 1909 in Belasting en Douanemuseum www. data.collectienederland. nl Minister Bruins met schandpaal? (www.trouw.nl, 27-8-2019) 2019-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 28