Vermes sung imd G coin formation Nog een 'geodetische lijn' in Delft? (2) In DHC 2019-1 verscheen in deze rubriek mijn bijdrage 'Nog een 'geodetische lijn' in Delft?' over het vast plaatsen van een piket om de oude meetbasis daar te markeren. Op 26 juni zag ik dat de westgevel van Kanaal- weg 4 werd opgeknapt. Ook zag ik dat de muur aan het einde van de ijkbasis uit 1950 is afge broken; dat geeft de mogelijkheid een meer open afscheiding te maken. De betreffende timmerman wist niets van de detaillering van deze opening. Voor het historisch besef zou het beter zijn als de muur vervangen wordt door een ijzeren hek. De piket die wij daar geplaatst hebben is verdwenen en er stond in juni een steiger. (Joop Gravesteijn) P.S. Commentaar van een nog méér ervaren landmeter: piketten zijn er om te verdwijnen! Opnieuw Koude Oorlogstijd? Op russiainphoto.ru/photos/10490/ vonden we een plaatje dat op pinterest werd gedateerd op 1975-1976. Zou dat handengebaar daar geen overgave, maar beroepshalve toen 'bijna goed' betekend hebben? 'Welk type tank, type instrument (Zeiss?) en type landmeter?', zo zijn volgende donateursvragen! (Adri den Boer) MD-liniecrosser Hoevenaar weer in de pers 'De in 1973 overleden Koos Hoevenaar was een van deze 21 officiële liniecrossers. Promi nent in de woonkamer van zoon Martin (83) staat een bronzen beeltenis van een linie crosser op de schouw. Als landmeetkundige voor Rijkswaterstaat hield Koos zich in de jaren veertig bezig met het in kaart brengen van de Biesbosch. Gebiedskennis was een must.' (Uit: 'Biesbosch was ideale verstopplek', in: De Telegraaf, 17 augustus 2019) NB. In DHC 2017-1 kwam dit onderwerp uit gebreider aan de orde in 'Varia: MD-verzets- strijder (niet) vergeten?' Nieuw Duits vakboek 'In Kürze erscheint die 14. Auflage des Fach- buchs Vermessung und Geoinformation. Zum neuen Schuljahr 2019/2020 wird sie ausliefert. 497 Seiten geballtes Wissen für Auszubilden- de, Ausbilder und Lehrkrafte! Wir haben uns viel Mühe gegeben, das Buch zu aktualisieren, damit es weiterhin als Grundlage für die Aus- bildungsberufe in der Geoinformationstechno- logie als Nachschlagewerk deutschlandweit dienen kann. Der Preis der 14. Auflage betragt 62,50 inkl. Verpackung und Versand.' (www.vdv-online.de, juli 2019) Afc'rrvk rïfüppei Gliir-cr I lira g, SkindcUe* Swiri 14de druk van vakboek (www.vdv-online.de) Welk type tank, instrument en landmeter? (russiainphoto.ru/photos/10490/) 2019-3 De Hollandse Cirkel 123

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 33