Van Catawiki Instrumenttypes op Catawiki zijn soms alleen maar goed bedoeld. In juni werd een Wild N10 waterpasinstrument aangeboden als 'Wild Heerenbrugg Nr 10 compacte theodoliet'. C. Zillesen, landmeter, maakte een verkleinde Liniale Kaart dienende tot inlichting der door- braaken in Ao. 1799 van het stroomgebied van de Rijn, Lek, Maas en Waal en een koper gravure daarvan werd in juli geveild. Cornelis Zillesen uit Schoonhoven werd op 25 februari 1779 als landmeter geadmitteerd door het Hof van Holland (volgens 'Muller en Zandvliet'). In juli was één van de vijf affiches uit de officiële propaganda-reeks (25) uit 1983 van de Sovjet-Unie (CCCP) een landmeter, 43 x 56 cm. Hij bracht maar 20% van €17 op! (Adri den Boer) Aplerbeck - geographischer Mittelpunkt von NRW 'Der "Kokon" reprasentiert den geographi- schen Mittelpunkt des Landes Nordrhein- Westfalen. Die Berechnung der Mittelpunkts- koordinaten erfolgte durch das Geodatenzentrum Liegenschaftskataster bei der Abteilung 7 der Bezirksregierung Köln (Geobasis NRW). Als Grundlage für die Berechnung wurden die Koordinaten der Landesgrenze aus dem amtlichen Liegen- schaftskataster-Informationssystem (ALKIS herangezogen.' (www.vdv-online.de, 11 juli 2019) 124 Cartouche met titel en een ijsschots van de 'Liniale Kaart dienende tot inlichting der doorbraaken in Ao. 1799' van landmeter Zillesen www.veiling.catawiki.nl Anonieme propaganda-affiche met landmeter uit Sovjet-Unie, 1983 (www.veiling.catawiki.nl) Aplerbeck - geographischer Mittelpunkt von NRW, 2019 (www.vdv-online.de, foto Stadt Dortmund Michael Rohde) 2019-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 34