tot leven. Basis daarvoor is de oudste geschil derde kaart van Batavia uit 1627. Deze immens grote kaart van de Delftse landmeter Frans Floris van Berckenrode werd honderd jaar ge leden bij toeval ontdekt en hangt sindsdien in het Westfries Museum. (Hij werd in 1918 zwaar beschadigd teruggevonden op de zolder van het oude stadhuis van Hoorn. In die staat is de kaart nog altijd in het museum te zien.) (www.wfm.nl/batavia-1627vr) Japanse postzegels In Japan is dit jaar een blokje van tien poste gels uitgegeven naar aanleiding van 150 jaar moderne landmeetkunde. Alle ons bekende inmeetmethoden zijn er in acht verschillende postzegels te zien: luchtfotografie en de ver werking hiervan, maar ook het inwinnen met GPS en de tachymeter, naast het meten met de drone; en twee zegels met twee oude instru menten, een waterpastoestel en een theodoliet. Het huisje is van het Japans Peil in Tokio, te danken aan de Nederlander Isaac Lindo (daar van 1872-1875). (Wim Meens) 'Verslag bezoek aan NAP-museum Amsterdam' 'Kort geleden bracht de heer Theo Aarsen, als oud-voorzitter van de VOR, samen met Carol van Raalten, van de Vereniging voor Water staatsgeschiedenis, op verzoek van het bestuur van de Stichting NAP-museum, een bezoek aan deze instelling. Via onderstaande link vindt u het verslag van het bezoek en de be schrijving van de ondersteuning die men zoekt, w.o. ook enkele bestuursleden. Het bestuur heeft recent een denkgroep van jongeren bege leid om tot innovaties in dit museum te komen. Uit hun rapportage spreekt een grote ambitie. Mogelijk kan er de verbinding met een thema als "nAp, de maat van het klimaat" worden gelegd.' (www.vorrws.nl/?pgId=54#!) 'Akrobatische Nachwuchswerbung in Norddeutschland' 'In Schleswig-Holstein hat man einen neuen Weg gefunden, um Jugendliche für den geo- datischen Beruf zu begeistern. Unser Kollege Werner Widmann hat uns diese Bilder aus Kaart van Batavia van de Delftse landmeter Frans Floris van Berckenrode, 1627 (www.wfm.nl/batavia-1627vr) Nieuwe Japanse postzegels (met dank aan Wim Meens) 126 2019-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2019 | | pagina 36