Historisch nieuws Mutaties DHC Aftredend DHC-bestuurslid prof.mr. Hendrik Ploeger (TU Delft) stelde zich in 2020 niet meer beschikbaar. Redacteur Frans Jansen trad om gezondheidsredenen af. Zijn naam stond sinds april 2000 in de colofon van dit tijd schrift! Van 1999-2010 schreef hij zelf ook vijf artikelen. Jansen werd opgevolgd door een andere gepensioneerde Kadasterman: Jan Stehouwer. Coördinator ir. Sieb Dijkstra ging bij het Kadaster met pensioen en is nu als DHC-coördinator 'vertrekkende'. De redactie dankt allen voor de goede samenwerking! (Redactie DHC) Opsporing en verhaal gezocht? 'En dan is er nog een vrijwilliger die 40 jaar cartograaf, landmeter, is geweest en ervaring heeft met radiografische bestuurbare model len', aldus een artikel over de restauratie van een Zoetermeerse groeimaquette uit 1965. (Algemeen Dagblad, 15 oktober 2019) Uit boekbespreking in Tijdschrift voor Waterstaatsgeschiedenis2019-2 'Ook de chronologie speelt de auteurs soms parten. De Loonse Turfvaart vanuit Loon op Zand (of beter: Kaatsheuvel) naar de Dieze werd bijvoorbeeld in 1642 formeel opgeheven, waarna bruggen en sluizen werden gesloopt. Het was het resterende tracé van deze vaart waarvoor de landmeter Bastingius in 1658 voorstelde om het te gebruiken voor een breed kanaal om overtollig water vanuit het Bossche Broek te laten afstromen naar de westelijke Langstraat. Aanleiding daarvoor was de dijk doorbraak die veel schade berokkende en die op de grens van Loon op Zand en Waalwijk een grote plas, het Galgenwiel, deed ontstaan. De heer van Loon op Zand (niet 'van Loon' zoals de auteurs schrijven) stak hier een stokje voor en het plan van Bastingius werd niet uit gevoerd.' (Bespreking van: Bas Bevaart, Vier eeuwen militaire inundaties rond 's-Hertogenbosch, 2018) 14. Symposium zur Vermessungsgeschichte... .am 20. April 2020 in der Rotunde des Dortmunder Museums für Kunst und Kultur- geschichte - Thema: Geodatische Technikgeschichte, Beginn 10:00 Uhr (www.vermessungsgeschichte.de) Duitse bedrijven schuwen vakhistorie niet... 'HxGN LIVE LEICA TOUR Germany ist ab 2020 der neue Name für die Traditions- veranstaltung rund um Vermessungslösungen aus dem Hause Leica Geosystems. Vom 20. Januar bis zum 11. Februar 2020 tourt unser Bus durch ganz Deutschland. Auf der Route liegen Kassel, Osnabrück, Sprockhövel, Köln, Koblenz, Hamburg, Hannover, Jena, Dresden, Berlin, Stockstadt/Rhein bei Frank furt/Main, Karlsruhe, Stuttgart, Ulm, Erlangen und München. Im Gepack haben wir wieder eine Menge 200 J AH RE IgeolN NOVATION 18 Intussen afgelopen Duitse bustour (https://leica-geosystems.com) 2020-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 20