tijdschriftendatabank, waarvan nu ook publiek bekend werd dat niet alleen de digitalisering van het Kartografisch Tijdschrift, maar ook de jaarlijkse GIN- bijdrage aan het Ormelingfonds is te danken!) De oud-hoofdredacteur van Geo-Info, Roelof Keppel, trad ook onder dank uit het bestuur. In dat blad schreef hij zijn laatste column 'Van de bestuurstafel' met onder veel meer ook de twee zinnen: 'In de afgelopen jaren hebben we met leedwezen afscheid moeten nemen van VI-matrix en GIS-magazine. We kunnen vast stellen dat onze GIN-gemeenschap leeft én zich revitaliseert.' (Geo-Info 2019-6) P.S. Geo-Info 2020-1 bevatte nog een verslag van GeoBuzz met een kadertje over de stand van DHC. Veitshoechheim municipality fly on flagpoles next to it."On the one hand, of course I am proud and happy that we are becoming the new geographical center of Europe," Veitshoech heim Mayor Juergen Goetz said. "On the other hand, of course it's a sad occasion, because with Britain a country is leaving the EU for the first time." (https://apnews.com/) Deel peilschaal in Beeldentuin Moordrecht In dHc 2017-2, p. 92, is de actie gemeld van de Historische Vereniging Moordrecht voor behoud van de Beneden-Snellesluis uit 1829 van de Zuidplaspolder. In DHC 2019-2, p 86, stond bij het historisch nieuws de kop 'Snelle- sluis gesloopt, hardstenen peilschaal niet ge red' (wat het hoogheemraadschap wel beloofd had). Tot slot zijn nu in samenwerking in een Beeldentuin elders in Moordrecht restanten van de sluis verwerkt, waaronder ook een stuk van de hardstenen E-peilschaal (uiteraard niet meer op hoogte). (Adri den Boer) The EU's new center point after Brexit: Afield in Bavaria GADHEIM, Germany (AP) Now that the European Union includes one less country, its geographical center has shifted to the south east landing in a nondescript field in Bavaria. Gadheim, a village of 80 people near the German city of Wuerzburg, was ready for the bittersweet honor well before Britain left the EU at midnight on Friday. A red-and-white pole set on a boulder marks the new spot, and the flags of the EU, Germany and the local Van 6 december 2019 tot 15 maart 2020 was er in Museum Veenendaal de expositie 'Hoog water in de Gelderse Vallei' Het topstuk van de expositie was de hensbeker uit het begin van de 18e eeuw. Deze bokaal werd bij bijzondere gelegenheden gebruikt door bestuursleden om samen het glas te heffen. Het waterschap van de Slaperdijk gaf landmeter Justus van Broeck- 29 Overdracht van (NGL-) voorzittersattributen op ALV GIN op 19 november in Den Bosch (foto's Adri den Boer en Ron Rozema) In nieuwe Beeldentuin in Moordrecht prijken ook fragmenten van de Snellesluis van 1829 (www.gouweijsselnieuws.nl) Hensbeker te danken aan landmeterswerk? 2020-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 31