Van de redactie Inhoud In de eerste plaats dankt de 'resterende' redactie de vertrokken redacteur Frans Jansen voor de jarenlange goede samenwerking! De nieuwe redacteur Jan Stehouwer zij van harte welkom geheten. Dank geldt ook de nog vertrekkende coördinator Sieb Dijkstra. Graag biedt de redactie dit eerste van de weer vier nummers van de 22ste jaargang van dit blad over de geschiedenis van de geodesie aan. Niettemin blijft het op de webstek www.flg.net per abuis nog staan: "The(re) are no journals devoted solely to matters of interest in the history of surveying and measurement.' Toch hebben we zelfs internationale contacten, bijvoorbeeld met de Interessengemeinschaft Geometerpfad e.V. nog over nummer 2019-3: 'Hallo, - guten Morgen, schönen Dank für die Mitteilung. Prima, die gute Berichterstattung!! Das freut mich sehr, dass unser kleiner Verein in "De Hollandse Cirkel" Erwahnung findet! Mit den besten Grüfien, Alois Nienhaus.' Van de aanstaande FIG Working Week in Amsterdam in mei geeft de redactie graag een Sub Event door van de Permanent Institution The responsibilities of the International Institution for the History of Surveying and Measurement. Met medewerking van De Hollande Cirkel! Andries van der Walle (1616-1671), iconisch voor de geschiedenis van de geodesie in Nederland 2 Een nieuwe poging van Krayenhoff om een driehoeksnet te meten (3) 11 Jan Stehouwer Historisch nieuws 18 Varia: Rijksmuseumobjecten (8) 33 Varia: in Geldrop was in 1971 NAP-bout verdwenen.34 Varia: onder putdeksel kan kadastersteen zitten 36 Varia: één pagina 37 Varia: op SS Rotterdam is veel bezienswaardig 38 Reacties 40 Column: wie weet meer van GPS-cadeautjes? 48 Een emeritus hoogleraar in de neurologie is bezig met een historische studie over de diagnostiek bij patiënten met een beroerte. Hij werd in een krant geïnterviewd en zei: 'Gepensioneerde artsen die zich in de historie van hun vak gaan verdiepen, hebben een slechte naam in de geschiedwetenschap. Vanuit het heden kijken ze naar wat ze herkennen in het verleden. Dan mis je allerlei wegen die in het heden niet meer bestaan.' Zou zoiets bij geodeten ook kunnen gelden? Het volgende nummer is een themanummer over Kadaster en landmeten in WOII. Prof.dr.ir. Leen Aardoom Adri den Boer Vrouwenwerk vóór WOII: Minidoka Project, Idaho 1918, Photo from the U.S. Bureau of Reclamation, of the U.S. Department of the Interior 2020-1 De Hollandse Cirkel 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 3