wegkomen. Samen met zijn verloofde verstopte Dikkerboom zich in de 'verscholen' kamer van de hut, die heel goed verborgen was. De Duit sers konden de kamer niet vinden, maar gooi den bij het verlaten van het hol enkele hand granaten naar binnen. De in het hol verstopte munitie ontplofte en de twee geliefden kwamen om. Willem Anton de Boone (1911-1945) Ook Wim de Boone was tekenaar bij het Kadaster te Zutphen en lid van de Knokploeg Laren-Noord. Eind 1944 werden in Harfsen en omgeving door de Sicherheitsdienst verschil lende invallen gedaan bij verzetsmensen, waar van ook Wim slachtoffer werd. Alles wees op verraad. Men dacht dat het één van de koerier sters was. Het bleek namelijk dat koerierster X een verhouding had gehad met de Ortskom- mandant van Zutphen. Op 21 november 1944 wilde men deze koerierster hierover stevig ondervragen. Na met haar te hebben afge sproken voor zogenaamd een nieuwe opdracht, ging één van de jongens haar tegemoet. Hij werd direct gevangen genomen. Wim werd gevangen gezet in De Oxerhof in Colmschate. Op de dag van de executie, 8 maart 1945 te Apeldoorn, Woeste Hoeve, was Wim 34 jaar oud. Hij was gehuwd, had geen kinderen. Eduard Jacobus Wilbrink (1914-1945) De mislukte aanslag in de nacht van 6 op 7 maart 1945 op - toevallig - de hoge SS- en Polizeiführer Rauter bij Woeste Hoeve op de Veluwe, had desastreuze gevolgen voor Eduard Jacobus Wilbrink te Geldermalsen. Eduard was tekenaar bij het Kadaster, waarschijnlijk te Tiel. Hij was lid van het verzet en naar het schijnt betrokken bij de vluchtroute voor ge allieerde piloten die deels door het Trichtse Veld liep. Vermoedelijk vanwege deze activi teiten werd hij eind 1944 door de Sicherheits- dienst gearresteerd en overgebracht naar de gevangenis in Utrecht. Hier werd hij gemarteld om hem tot bekentenissen te dwingen. Een dag na de genoemde aanslag executeerden de Duit sers als represaille 117 gevangenen bij de plaats van de aanslag en nog eens 111 andere gevangenen. Uit de gevangenis op het Wolven plein in Utrecht werden zes personen, onder wie Eduard Jacobus Wilbrink, uitgekozen en op 8 maart 1945 in Fort De Bilt gefusilleerd. In het (Duitse) spoor In juni 1940 werd bepaald dat van openbare gebouwen geen nationale vlaggen mochten Het gezamenlijke personeel van den Landmeetkundigen Dienst van het Ka daster te Zutphen vervult bij dezen de treurige plicht U mede te deelen dat CHRISTINE VAN HEESCH teelten arcs van het Kadaster» in den ouderdom Van 50 jaar op l'l October 19-14 te Harfsen en WILLEM ANTON DE BOONE teekenaar van het Kadaster in den ouderdom van 3+ jaar op S Maart 1943 bij Woeste Hoeve het leven lieten in dienst van het Vaderland Hun nagedachtenis zal bij ons in hnoge eere blijven. De Vrije Pers, 15 mei 1945 Eduard Jacobus Wilbrink 60 2020-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 14