bureau Stapf Bilderdienst, dat in Amsterdam gevestigd was. Een Canadese militair wist het materiaal tijdens de roerige bevrijdingsdagen mee te nemen. 'Intocht van de Duitse troepen in Amsterdam, 15 mei 1940. Ze komen aan bij het Stadhuis aan de Oudezijds Voorburgwal. Een ambtenaar van de gemeente biedt een faciliterende platte grond van de stad [1:10.000] aan aan de Duitse commandant Major Brückner.' (Deze ambte naar onderschatte het belang van kaarten niet, maar zijn afdeling verdiende het latere wapen devies 'Heldhaftig vastberaden barmhartig' van 1947 wat minder. Van andere gemeenten is zo'n aanbod niet bekend!) (www.beeldbankwo2/niod Stapf Bilderdienst) P.S. In kleur in Geo-Info 2012-4 en in zwart wit in DHC 2012-2 is al aandacht besteed aan de 'stippenkaart', ook door Amsterdamse amb tenaren gemaakt, maar in opdracht van de be zetter. Hij gaf de verspreiding van de Joden over de gemeente in 1941 weer. Virtuelles Museum Vermessungsinstrumente 'Auf dieser Website möchte ich Ihnen meine Sammlung an Vermessungstechnik des Her- stellers Carl Zeiss Jena vorstellen. Kata- loge und Prospekte sonstiger Hersteller. Hier finden Sie eine Ubersicht in Form von Bildern, welche Druckschriften und Prospekte ich im Original in Papierform besitze.' (www.bau-popp.de) Ooit voor zaterdagavond... .The Saturday Evening Post, July 18, 1959. Afgaand op de blauwdruk in handen van de heren op de voorgrond: kwam er een snelweg door het gazon? (https://nl.pinterest. com) Z3 Vijfmansploeg Wat de ideale landmeetkundige ploeggrootte is was soms wel en soms geen vraag. Een vraag is wel hoe oud deze foto van een vijfmansploeg is én waar hij werd genomen. (https://nl.pinterest. com) Vrouwen als baakhouders Een oude foto van een vierpersoonsploeg toont twee mannen en twee vrouwen. De laatsten waren slechts baakhouders. Een nieuwe foto Ylic Hfltuvrl ...The Saturday Evening Post, July 18, 1959 (https://nl.pinterest.com) Affiche van R. Reis GmbH uit 'Virtuelles Museum, im Original in Papierform' (www.bau-popp.de) 76 2020-2 De Hollandse Cirkel KdiaJoq a

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 30