van het appartementencomplex de steen weer een prominente plaats zon krijgen om daarmee de historie van deze plek aan te geven. De Werkgroep Archeologie Krimpen heeft van meet af aan in de contacten met de nitvoerder van Martens Bouw BV erop aangedrongen deze afspraak van destijds na te komen. In ok tober vorig jaar bleek de peilmerksteen inder daad ingemetseld in het talud van dit complex op het exacte peil van 3 el 5 d boven (N)AP, waarmee de eigenaar zijn woord gestand heeft gedaan.' (Nieuwsbrief Historische Kring Krimpen aan den IJssel, januari/februari 2020) P.S. In DHC 2009-1 stond op p. 27 in deze ru briek een bijdrage 'Krimpense peilmerksteen' met een foto ervan nog 'in situ'. Onjuistheden in deze Nieuwsbrieftekst kunnen DHC-lezers zelf wel corrigeren! Vakhistorie in Geo-Info Van Adri den Boer verscheen in Geo-Info 2020-2 de bijdrage 'Oostingen' van middel eeuwse kerken verrassend exact. 'Waren gra duele afwijkingen van de kerkassen ondanks dit uitstekende 'hulpmiddel' van de minuut plans nog nooit een vraag van nieuwsgierige landmeters?', aldus een nieuwsgierige vraag van hemzelf. (Niet-landmeters zonder minuut- bladkennis deden in Groningen eind 20ste eeuw buiten nog richtingsmetingen met een zonnekompas aan 95 kerken!) 'Lijkt het dat in de islam de moskeeën op Mekka zijn gericht in de geo-vakpers bekender is, bijvoorbeeld omdat die traditie langer werd volgehouden?', aldus een andere vraag. Een Kadasterambte naar beschreef zo al wel het precies uitzetten van de richting naar Mekka in nota bene Ridderkerk in NGT Geodesia 1984. Zie: https://dehollandsecirkel.courant.nu/ periodicals/INFO/2020. (Leen Aardoom reageerde na verschijning subiet naar de auteur met de informatie dat de Haarlemse St. Bavo met het graf van Andries van der Walle ook 'perfect' geoost was, zoals uit het minuutplan Haarlem D1 blijkt.) (Redactie DHC) Icon surveyor 'Friends, we are pleased to report that the breast icon for all relevant to Geodesy - ready! "Birds of a feather flock together": now the "identification mark" Surveyors can be attached and worn anywhere, on anything. All who are interested, join our "flashmob" in honor of Surveyors! This is a great little souvenir for fans of Geodesy (Dimensions: 2x2 cm). Questions to acquire - at theodoliteclub@yandex.ru or use the feedback.' (www.theodoliteclub.com) 78 ■.hïi: uk ui' J»** Vs ,J Met volle lijnen aangegeven noord-zuid- en oost-westlijnen op de dorpskerk op minuutblad van Nieuwerkerk aan den IJssel... Voorgesteld 'Icon surveyor' www. theodoliteclub. com de Sint Janskerk minuutblad van Gouda. 2020-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 32