Houten kapstok 'landmeter' In het vorige nummer citeerden we eens géén catawiki. 'Klassieke landmeter met accessoi res, 1950-1974, goede staat - gebruikt met kleine tekenen van ouderdom en vlekjes' was afgezien van de woordkeus weer weinig bij zonders.Nu is er weer wat moois, al misten we de term 'E-baak'. 'Prachtige kapstok uit de jaren '80. Deze bij zondere kapstok is gemaakt van een oude vin tage landmeter meetlat. De oude scharnieren zijn nog mooi zichtbaar en geven de kapstok een industriële look. Door wie deze kapstok is gemaakt hebben wij niet kunnen achterhalen. Wel is deze creatie gesigneerd. Het geheel ver keert nog in een prima staat maar heeft uiter aard wel gebruikerssporen. De kapstok is 51 cm breed, 59,5 cm hoog en bied plaats aan maar liefst 11 jassen.' (De opbrengst was €70.) (www.veiling.catawiki.nl) Nog meer MD in oorlogstijd Fortuin moet een groot aantal nieuwe gezich ten in het gebouw van de MD hebben gezien. Aanvankelijk verdwenen er meer mensen dan er bijkwamen. Tussen 1944 en 1946 nam het personeelsbestand af van 220 tot 170. De onze kere rechtspositie - velen werkten langer dan vijf jaar op een tijdelijk contract - was daaraan debet. In 1950, toen er een groot aantal benoe mingen in vaste dienst hadden plaatsgehad, telde de dienst alweer 204 personen. (H.C. Toussaint, Uitgemeten en uitgetekend. De geschiedenis van de Algemene Dienst van de Rijkswaterstaat, maart 1998 (RWS-serie 59), p. 101/102 Museumwagen en coronavirus Alois Nienhaus van de Interessengemeinschaft Geometerpfad op Koningsdag: 'Ein Termin für die öffentliche Vorstellung des Wagens liegt noch nicht fest. Es wird auch derzeit wegen der Gesundheitsgefahrdung durch Coronavirus nicht an dem Wagen gearbeitet. In dem Geometer-Museumswagen sollen auch Karten ausgestellt werden mit Informationen zu den Trigonometrischen Punkten 1. Ordnung in Oldenzaal, Winterswijk und Hettenheuvel (Niederlande, - Grenzgebiet zu Kreis Borken), die in den Jahren 1889 - 1892 als AnschluB- punkte für das PreuBische Dreiecksnetz ange- messen wurden.' (Adri den Boer) 82 Houten kapstok, jaren '80 (www.veiling.catawiki.nl) Internationale kaart voor Museumwagen (foto Alois Nienhaus) 2020-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 36