zestig jaar lang in de verkeerde richting had den gebeden (niet naar Mekka dus). In 1956 werd de moskee gebouwd zonder offi ciële vergunningen. Buurtbewoners bouwden hem en zorgden voor het religieuze gebouw. Dat ging echter ten koste van de nauwkeurig heid tijdens de bouw. Veel moskeebezoekers beklaagden zich bij het bestuur toen zij door hadden dat er iets niet in de haak was. Onder het mom van beter laat dan nooit is de fout van 69 graden toen gecorrigeerd, zij het niet bouw kundig. Moslims in de moskee bidden nu wat meer de linkerkant op in plaats van recht naar de bidplek van de imam en minbar, de plek waar de imam zijn vrijdagse preken geeft; https://nieuws.marokko.nl/ 2016). (Adri den Boer) Kaarten en tekeningen van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders online De gedigitaliseerde tekeningen van de Rijks dienst voor de IJsselmeerpolders (collectie 0004) staan nu online. Deze broze en soms erg groot formaat plattegronden, tekeningen en schema's zijn nu voor een groot publiek toe gankelijk gemaakt. Via deze tekeningen kan je een blik werpen op de tekentafels van de Rijksdienst en zien hoe onze polders zijn ontworpen. (www.hetflevolandsarchief.nl) Geodetische instrumenten als 'ijdelheid' Schilderij Vanitas (IJdelheid) met linksonder een als 'theodoliet' benoemd instrument van Giovanni Benedetto Castiglione, ca 1647 1649, laatst bekende of huidige verblijfplaats: Kansas City (Missouri), The Nelson-Atkins Museum of Art, inv./cat.nr. F61-69 (www.rkd.nl/nl/explore/images/220004) Nog niet 'genderneutraal' op GeoBuzz. Land Surveyor Extraordinaire Soeks $24.16 Size Small (US Men 5-7 US Women 5-9). surveyor Tie - land surveyor staff reading tie $32.60. (www.zazzle.com) 117 Vanitas (IJdelheid) van Giovanni Benedetto Castiglione, ca 1647-1649 www. rkd.nl/nl/explore/images/220004 Nieuw aanbod (niet genderneutraal). 2020-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 21