Denk je een idee te hebben? Mail je antwoord dan naar rwsverbindt@rws.nl met 'Object 3' in het onderwerp. Heb je het antwoord goed ge raden, dan maak je kans een paar prachtige RWS-sokken. We verloten drie paar onder de collega's met het juiste antwoord. Meedoen dus! 3D-luchtfoto's in blik Wat fotografeerden we vorige keer eigenlijk? Een blik met 3D-luchtfoto's uit de jaren zestig. Van de rijksweg Moerdijk bij Breda, om pre cies te zijn. De foto's werden gemaakt met een stereoscoop. Dat is een camera met twee len zen die onder een vliegtuig hing. Beide lenzen maakten een foto en de foto's werden ver volgens samengevoegd met een stereokijker, waardoor je het beeld in 3D zag. Zo maakten collega's vroeger dieptekaarten. (https://intern.magazinesrijkswaterstaat.nl/ rwsverbindt/2020/03/raad-het-object) Grenspaal op Zeeuwse bevrijdingsfoto Rond de herdenking van de bevrijding was deze eerder unieke foto te zien van twee Canadese militairen bij een grenspaal tussen België en Nederland. Zie www.canadaatwar. ca: The Battle of the Scheldt - Sappers of the 3rd Canadian Infantry Division preparing to sweep for mines along border between Bel gium and the Netherlands, 16 October 1944. (foto o.a. ook op www.saak.nl) 3AAD HET OBJ Passer op de plaat (https://intern.magazinesrijkswaterstaat.nl/rwsverbindt/2020/03/raad-het-object) 3D-luchtfoto's in blik (https://intern.magazinesrijkswaterstaat.nl/ rwsverbindt/2020/03/raad-het-object) Twee Canadezen in WOII bij de Belgisch Nederlandse grens, 1945 (www.saak.nl) 124 2020-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 28