Caert-Thresoor 2020-2 (2020-2, p. 94/95, FIG-summaries, en [naastp. 82] w.s. p. 84/85, Varia: quotumvrouwen...) 'Thank you so much - this is a wonderful issue with some really interesting photos too! Also some ideas of what to do with an old level staff etc! I am really fascina ted with the women surveyors and wonde red if they were main-stream surveying or architecture or some allied discipline.' Jenny Whittal (SA) Adri den Boer verwoestingen aan het gebouw van het Kadaster aan de Ubbo Emmiussingel met de volzin: 'De brievenbus is onbeschadigd.' De reactie van Zacharias Klaasse na con frontatie ermee: 'De administratie/kaarten e.d. van het Kadaster te Groningen zijn niet beschadigd, althans dat bleek nergens. De openbare registers en de kadastrale regi stratie zijn in ieder geval compleet.' Uitgave 2020-2 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Acker Stratingh en zijn Geologische kaart van Groningen, 1837, door Reinder Reinders Bodel Nijenhuis' kaarten in context. Onderzoek naar aantekeningen op kaarten uit de collectie van de Universiteitsbibliotheek Leiden, door Marissa Griffioen; De stippen van Jacob van Deventer, door Kees Molders Heel apart in dit nummer is de volledige tekst van een lied, geschreven voor het afscheid van de VU-kaartconservator Lida Ruitinga, op de wijze van Een lied bij psalm 90 (muziek: Tom Löwental). Verder wordt in de rubriek Kaartencollecties in Nederland aandacht gevraagd voor het Regionaal Archief Nijmegen. Algemene informatie: www.caert.thresoor.nl. De redactie plaatst de inmiddels verschenen afleveringen met een vertraging van drie jaar op de eigen website. 139 2020-3 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 43