Education Beeldbank staat een ansichtkaart uit 1928: 'Utrecht Wittevrouwen Barrière met Kadaster Gebouw', maar een klein verschil. En werden in Utrecht blanke Vrouwen al vroeg Witte Vrouwen genoemd? (Adri den Boer) ...plus een gedateerde Amsterdamse tekst 'AMSTERDAM - Het voormalige Kadaster gebouw op de Prins Hendrikkade, pal tegen over Amsterdam Centraal Station, wordt een hotel. De uitbater van het naastgelegen Victoriahotel, Park Plaza, vestigt een drie sterren Artotel in het gebouw. Het hotel krijgt circa honderd kamers. In de kelder van het ge bouw komen openbare ruimtes voor sociale en culturele activiteiten. De komst van een hotel in het Kadastergebouw stond lang ter discus sie, omdat Stadsdeel Centrum bang was dat er te veel hotels in de omgeving zouden komen. Andere kandidaten meldden zich echter niet voor het pand, dat in 1920 werd neergezet als hoofdkantoor van reder Koninklijke Holland- sche Lloyd.' (Het Parool, 10 oktober 2009) Vakgebied GRS dreigt te verdwijnen bij TUD 'Een zelfstandige opleiding Geodesie bij de TU Delft is er al een tijdje niet meer, maar sinds 2012 zijn er wel meer dan 200 studenten opgeleid in ons vakgebied, en wel binnen de track GRS van de opleiding Civiele Techniek. Momenteel wordt het curriculum echter op nieuw herzien, en daarbij dreigt het vakgebied voorgoed te verdwijnen uit Nederland. Wij zijn van mening dat Nederland, net als an dere landen, ingenieurs moet blijven opleiden in onze discipline. Uiteraard aangepast aan de moderne tijd. Intern moeten wij onze niet-geodetische col lega's in het bestuur van de faculteit er deze vrijdag van overtuigen dat de Geodesie een grote achterban heeft, een levendige beroeps praktijk, en dat er vraag is naar geodeten in de maatschappij. Die case kunnen we alleen over tuigend maken met jullie hulp. Onze vraag is eenvoudig: indien je het ook van belang vindt dat geodetische kennis in Neder land behouden blijft op academisch niveau, steun ons dan svp aan via onderstaande link voor onze tijdelijke whatsapp groep. Daarmee geef je ons een steuntje in de rug om onze col lega's te overtuigen. Als je er bij wilt zetten waar je werkzaam bent, en/of een zin waarom je vindt dat geodesie belangrijk is, dan helpt ons dat zeer, maar dat hoeft niet. Tot slot, we hopen via deze tijdelijke Whats- App groep zoveel mogelijk steun te vinden op korte termijn, dus wil je dit berichtje svp door sturen naar een aantal collega's, jaargenoten, kortom, iedereen die de geodesie een warm 158 Recent nog van de website www.tudelft 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 18