.3 Bevindt zich in het Belasting- en Douane museum in Rotterdam. Dat heeft meer trans versaalschalen van het kadaster! Vreemd dat in het DHC-strategiedocument juist dit 'eerste Kadastermuseum' nog mankeert, terwijl men wel weet van een 'NAP-museum' in Amster dam?.Deze rubriek wordt dus nog maar vele nummers vervolgd! (Adri den Boer, www.collectienederland.nl/ search/?q=transversaal+schaal) Meteoroloog H.G. Cannegieter op Soesterberg, 1916-1920 KNMI-hoofddirecteur en meteoroloog dr. H.G. Cannegieter (1879-1964) bij Fokker DVII. De geschiedenis van de militaire luchtvaart in Nederland begon in 1913 met één toestel. De Luchtvaartafdeeling, zoals de voorloper van de Koninklijke Luchtmacht heette, groeide vanaf dat moment snel. In de jaren '20 en '30 be zuinigde Nederland op de militaire luchtvaart en reorganiseerde het. De Luchtvaartafdeeling van de landmacht werd in 1938 omgedoopt tot Wapen der Militaire Luchtvaart. (https://nimh-beeldbank.defensie.nl/) 2011: staatssecretaris bewézen aanwezig bij Grebbelinie Van de Grebbelinie, waarvan een museale grenssteen begin dit jaar nog aandacht kreeg in dit blad, werd op 20 april 2011 al een museale foto gemaakt dankzij de aanwijzing tot Rijks monument. (DHC publiceerde hem nog niet!) De opname bewijst dat de bezuinigende VVD- staatssecretaris van Cultuur Halbe Zijlstra echt in Renswoude was! (In 2018 kwam hij als minister Zijlstra in opspraak en trad af. Hij zóu aanwezig zijn geweest bij een bijeenkomst in het buitenhuis van Poetin, waarbij deze ge sproken zou hebben over zijn ambitie voor een 'Groot-Rusland'. Na mediavragen hierover be kende Zijlstra dat hij niet bij deze bijeenkomst was geweest.) 'Het liberale kopstuk Halbe Zijlstra is sinds deze maand aan de slag voor VolkerWessels. De liberaal is strategisch direc teur geworden bij het bouwbedrijf', aldus De Telegraaf van 7 november 2018. Staatssecretaris Halbe Zijlstra door de aanwijzing van de Grebbelinie als Rijksmonument bewézen aanwezig in Renswoude, 2011. De ander was luitenant Raymond Uppelschoten van 'Het Leege Land'? (foto RCE) Wat de bij de foto onbenoemde verhalen verteller Raymond Uppelschoten intussen doet is minder bekend, maar toen was hij een land meetkundige re-enactor van 'Het Leege Land'. (Hij stond nog in DHC 2016-2 bij de over dracht van vakliteratuur aan Nicolas de Hilster.) (Adri den Boer) Expeditieschilderwerk uit de negentiende eeuw Onder de kop 'IJselijk avontuur' schreef het Historisch Nieuwsblad 2020-7/8 over de laatste expeditie van Willem Barentsz. '...Op 20juni keken ze samen naar een landkaart die De 161 Meteoroloog H.G. Cannegieter op Soesterberg, 1916-1920 (https://nimh-beeldbank.defensie.nl/) 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 21