Reclame Marinemuseum en K XVIII Kijk eens wat het Marinemuseum gebruikt als advertentie. Laatste zin van de toelichting (tweetalig): 'Samenwerking met de weten schap en hulp bij de eerste Nederlandse trans Atlantische vlucht maken de expeditie nog glorieuzer.'' Zouden de knulletjes van het begin meer willen weten? Bart Root Reclame Marinemuseum én onderzeeboot KXVIII anno 2020 (foto Marinemuseum) Veer had getekend; een minuut later was Barentsz. dood. Hij overleed in de zee die nu zijn naam draagt: de Barentszee,' aldus de prachtzinnen van auteur Alies Pegtel. Afgebeeld daarbij werd het latere schilderij van Christiaan Julius Portman:De dood van Willem Barentsz. op 20 juni 1597. De dood van Willem Barentsz. op 20 juni 1597, 19de eeuws schilderij door Christiaan Julius Portman (www.bing.com) Derde Laagste Puntmonument... Het tweede van de intussen drie Laagste Punt- monumenten langs de A20 in Nieuwerkerk aan den IJssel was in DHC 2017-4 (p. 171) nog aan de orde en afgebeeld. Het derde Laagste Punt- monument prijkt hierbij. Op het Nieuwerkerk- se (verkleurde) gemeentelijke bord van 't laag ste punt aan de Parallelweg-zuid vond de Zuidplasfusie van 2010 nóg niet plaats. Het tweetalige bord is van 2008. 'We are grateful to Perkin-Elmer Nederland and Energiebedrijf Midden-Holland fort their contribution to the solar panel and information board', zo laat de ge meente Nieuwerkerk aan den IJssel nog lezen nadat zij gestorven is (nog wel correct met haar rode wapenleeuw). Energiebedrijf Midden-Holland be staat ook niet meer dankzij Eneco. Het bedrijf Perkin-Elmer schijnt via Applied Biosystems bij Thermo Fischer in Bleiswijk te zijn gekomen.Er staat op de gele pijl wel Eerstedagenvelop 'Eerste Atlassen.' 'De eerste atlassen en hun uitgevers in de zes tiende en zeventiende eeuw' was al in maart een nieuwe serie van zes postzegels. Voor dit blad is vooral de eerstedagenvelop met octan ten boeiend! (Op de postzegels zelf heeft al leen Hondius maar een passer in de hand.) (Adri den Boer) Eerstedagenvelop 'Eerste Atlassen en hun uitgevers...(https://shop.postnl.nl) 162 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 22