- 6,76 NAP, terwijl het grote particuliere peil schaalmonument van Van Vliet Trucks ver derop nog steeds - 6,74 NAP meter aangeeft! Het latere, eenvoudige en onderhoudsarme plastic derde laagste puntmonument aan dit kleine stukje Parallelweg-zuid pronkt op het Van der Valkhotel Nieuwerkerk. Het is ook wel goed op de hoogte! Generaties toeristen, ansichtkaarten en souve nirs zoals bij Nederlands hoogste punt - inter nationaal gezien minder uniek - kwamen er nooit. (Adri den Boer) Meer RWS-erfgoed te koop? 'Nederland, Zuid-Holland; NN - NN - 1851 1860. Zeer grote kaart van de provincie Zuid Holland. Zeer grote en zeldzame (waterstaats?) kaart van de provincie Zuid-Holland, met ge- detailleerde beschrijving van dorpen, gehuch ten, (tol)-wegen, grind- en zandwegen, kanalen met bruggen, dijken, bossen en heide; spoor wegen, water, zand en duinen, inwoner aantallen (Amsterdam b.v. 231523, Schoon hoven 2812 etc..); Kortom een bron van demografische en cartografische informatie. Daarnaast bevat de kaart de waterstanden, van vloed en eb etc. De ommezijde is wit. Waar schijnlijk uitgegeven door Rijkswaterstaat.' De opbrengst was 85. (www.catawiki.nl - augustus 2020) Landmeter op Nieuwsbrief van het Platform Rampjaar Herdenking 350 jaar Rampjaar (1672-2022). In 2022 zullen wij 350 jaar Rampjaar herdenken. (contact@rampjaarherdenking.nl) 'Schoolplaat van de Oude Hollandse Water linie, getekend door J. Hoynck van Papen- drecht. Deze schoolplaten werden uitgegeven om in de klas de geschiedenislessen te illustre ren. Op de afbeelding zien we de Prins van Oranje met zijn cavalerie aan den voet van een dijk of kade in gezelschap van een zijner bevelhebbers de inundatie - onderwater zetten van een ge bied - te bekijken. Zijne Hoogheid bespreekt met een ingenieur of landmeter de maat regelen, die nog genomen dienen te worden, om de afsluiting nog beter te maken. Daartoe houdt de landmeter de Prins een kaart voor. (www.regiocanons.nl/utrecht, DHC 2015-1 met nog zwart-witfoto) 163 Met vier sterren: Laagste Puntmonument nummer drie langs de A20 in Nieuwerkerk aan den IJssel, Van der Valk is goed op de hoogte! (foto Adri den Boer) Landmeter op Nieuwsbrief (contact@rampjaarherdenking.nl) 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 23