Varia: prioriteitstelling door 'W.S.' In 1981 mocht ik (toen 33 jaar) eindredacteur zijn van het MD-blad, een in eigen productie gemaakt personeelsblad van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat in Delft. 'Achterop' was een bladvullende rubriek met leuke parels op de achterpagina. Nummer 1981-6, een jubileumnummer bij het 50-jarig bestaan van de Dienst, bevatte dit verhaal: 'Welk historisch detail is zó 'typisch MD', dat een plaats achterop DIT nummer gerechtvaar digd is? Bij de schatten, die mevrouw Hoek (Technische Documentatie) mag bewaren, zit een schrift met als titel 'Photogrammetrie Aantekeningen Bedrijfsleiding'. Hoewel het in 1938 werd aangelegd is er dus nog geen sprake van dienstleiding. De beleefde opdracht voorin heeft het zowaar dan al over een kabi net van Schermerhorn. Typerend lijkt nu de prioriteitstelling bij het 'plènnen' van urgent werk. Op de vraag welke van de twee klussen eerst moest was het antwoord van de weten schappelijk adviseur... 'door elkaar heen'. Onder die tekst van mij plaatste ik in kopie de vraag in handschrift van M. Lunenburg, toen bedrijfsleider Fotogrammetrie van de MD. (Hij schreef in het lustrumboek Snellius 1955 zijn 'Beelden uit de carrière van een rimboe-land meter' op de pagina's 138-146 en negeerde daarin deze levenservaring!) Eerst nam ik na mijn inleiding nog een citaat van voor in het schrift over: 'Professor Schermerhorn wordt beleefd verzocht ter linkerzijde voor de aan tekeningen de eventueele afdoening of opmer kingen te stellen. Het ligt in de bedoeling dit cahier regelmatig bij te houden en tenminste een maal per week in het kabinet te depone ren. Delft, 11 November 1938 M. Lunenburg.' Vervolgens stond er dan de hierbij ook afgedrukte dialoog: '11/11 '38 Door prof. Schermerhorn te bepalen urgentieprogramma: Eemnes - Maasverbetering - Loosdrecht?' en dan zijn antwoord: Na a.s. Dinsdag 11/11 '38 Maas en Eemnes door elkaar heen. WS 19/11' In DHC 2020-1 kwam in de rubriek Reacties op pagina 40 ook een anno 1932 al innige samenwerking van Lunenburg en 'peetvader' Schermerhorn voor met passeren van de adjunct-hoofdingenieur Fortuin. Adri den Boer 172 (5^^y 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 32